wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Eurowizja została ocenzurowana przez TVP? Polscy odbiorcy nie zobaczyli dużego fragmentu

17 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Eurowizja 2020 bez konkursu piosenki, z nagraniami od artystów - w tym roku pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach zmianę formuły. Niezmiennie od lat, wydarzenie transmituje Telewizja Polska. Tym razem jednak widzowie nie zobaczyli całej

Jedną z prowadzących Eurowizję 2020 była Nikkie de Jager, znana publiczności jako NikkieTutorials, prowadząca w serwisie Youtube programy dotyczące makijażu i charakteryzacji, która w styczniu tego roku ujawniła się jako osoba transseksualna.

Eurowizja w TVP znów ocenzurowana?

W trakcie programu Nikkie łączyła się z muzykami poprzez internet i przeprowadzała krótkie rozmowy. Ta część została jednak z transmisji całkowicie wycięta. Nie ma jej również na TVP VOD, na której ma być rzekomo zapis całego koncertu. Całość jest dostępna wyłącznie na zagranicznych serwisach i w transmisjach telewizyjnych. 

Nie byłby to pierwszy raz gdy TVP dopuszcza się takiej ingerencji w Eurowizję. W zeszłym roku z powtórek konkursu wycięto występ transseksualnej Dany International, zwyciężczyni z 1998 roku. Na widowni pokazano wówczas całujących się mężczyzn. W późniejszych retransmisjach próżno było szukać tego fragmentu. TVP tłumaczyła to wtedy tak: "Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego. Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów".

Jak dotąd telewizja rządowa nie odniosła się do zarzutów o ponowne ingerowanie w transmisję. Poinformujemy Was, jeśli tylko TVP zajmie stanowisko w tej sprawie. 

Źródło: TVP

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >