Eurowizja żegna finalistę. Pexels/George BeckerŹródło: Pexels/George Becker
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Sierpnia 2020

Przykre wiadomości nie tylko dla fanów Eurowizji. Finalista konkursu znaleziony martwy we własnym łóżku

Eurowizja, choć niektórym Polkom i Polakom może być trudno w to uwierzyć, organizowana jest od 1956 roku. Nasz kraj w konkursie debiutował dopiero 26 lat temu. Mimo że do tej pory sukcesy odnotowujemy wyłącznie w dziecięcej edycji festiwalu, wielu artystów wykorzystało go, aby dotrzeć do szerszej widowni. Tak właśnie było w przypadku Agathona Iakovidisa.

Pochodzący z Grecji artysta w 2013 roku, wraz z zespołem Koza Mostra, podbił serca widzów Eurowizji. Choć nie zajął 1., ale i tak wysokie, 6. miejsce, jego piosenka "Alcohol is free" zdobyła ogromną popularność. Do dziś jego wykonanie na konkursie zostało obejrzane ponad 3 miliony razy!

Rossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenieRossmann rozdaje produkty znanej marki w wyjątkowej ofercie. Sklep czeka oblężenieCzytaj dalej

Widzowie docenili zarówno głęboką barwę głosu Iakovidisa, łączenie przez niego muzyki folkowej z rockiem, jak i wesoły charakter utworu. Występ na organizowanym w Malmö konkursie pozwolił mu rozwinąć skrzydła. Aż do śmierci występował w całej Europie, w USA i Australii. Nie przestał, nawet w dobie pandemii koronawirusa.

Eurowizja żegna finalistę

Niestety, greckie media przekazały właśnie tragiczne informacje na temat artysty. Były lider zespołu Koza Mostra został odnaleziony martwy w swoim łóżku. Zmarł nagle 5 sierpnia. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyliDziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyliCzytaj dalej

Greckie media przekazały, że artysta nie informował wcześniej o jakichkolwiek chorobach przewlekłych, czy problemach z sercem. Aż do śmierci występował na scenie i nic nie wskazywało, by jego stan zdrowia miał się pogorszyć. Agathon Iakovidis nie był pod stałą kontrolą lekarzy. Nie przyjmował też leków.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Niemiecka potęga z poważnymi problemami. Czołowa branża zwolni nawet 100 tys. pracowników

Jeszcze w maju piosenkarz zagrał specjalny koncert w hołdzie dla lekarzy, stojących na pierwszym froncie walki z pandemią koronawirusa. Iakovidis wystąpił przed jednym ze szpitali w Salonikach. Z uwagi na jego szczególną aktywność w ostatnim czasie, informacje o śmierci szczególnie zszokowały fanów. - Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Agathona Iakovidisa - napisano w oficjalnym pożegnaniu na stronie Eurowizji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści

Źródło: [Wirtualna Polska]