Emerytura Zbigniew Grycan. (zdj. il.) pixabay/_Alicja_Źródło: (zdj. il.) pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

Zbigniew Grycan 58 lat płacił składki. "Mam za małą emeryturę, muszę pracować"

Emerytura pobierana przez Zbigniewa Grycana pozostawia jego zdaniem sporo do życzenia. Przedsiębiorca, którego nazwisko nie jest obce większości Polek i Polaków z powodu stworzenia znanej marki lodów, nie może sobie pozwolić na zasłużony odpoczynek, tłumacząc, że gwarantowane mu przez ZUS świadczenie jest zbyt niskie.

– Mam za małą emeryturę, w związku z tym muszę pracować – odpowiada w rozmowie z portalem Money.pl przedsiębiorca Zbigniew Grycan, zapytany przez prowadzącego, czy po wielu latach kariery zawodowej zamierza wybrać się na zasłużony odpoczynek.

Dramatyczna katastrofa na Dolnym Śląsku, śmigłowiec nagle runął na ziemię. Są ofiary śmiertelneDramatyczna katastrofa na Dolnym Śląsku, śmigłowiec nagle runął na ziemię. Są ofiary śmiertelneCzytaj dalej

Emerytura Zbigniewa Grycana. "Jakbym policzył, ile ja składek zapłaciłem"

– Całe życie byłem nauczony pracować, od małego. Wtedy się mówiło, że ojciec gonił od roboty i tak jakoś do dzisiaj zostało, że sam siebie gonię – dodaje Grycan, który, jak wskazuje portal, przeszedł już uprzednio na emeryturę. Wytrzymał na niej jednak zaledwie trzy lata.

DZISIAJ GRZEJE: 1. PiS ma tajny plan, wszystko rozegra się tuż przed II turą wyborów. W mediach pojawiły się zadziwiające szczegóły
2. Czy będzie definitywny zakaz kąpieli w Bałtyku? Inspektor sanitarny wydał oficjalną decyzję

Powodem były mało imponujące pieniądze, na jakie może liczyć przedsiębiorca. Zapytany o ów niską emeryturę, Zbigniew Grycan wskazuje, że pobiera około 3 tys. zł. Na wtrącenie redaktora, że nie jest to wyjątkowo niskie świadczenie, biznesmen odpowiada, że przez całe życie płacił najwyższe składki, co nie przełożyło się na godziwe środki oferowane przez ZUS.

Serwis przypomina, że w roku 2004 przedsiębiorca założył doskonale znaną w Polsce firmę produkującą lody. Właściciel marki "Grycan – Lody od Pokoleń" przekazał, że wywołane epidemią przeszło dwa miesiące zamrożenia działalności zaowocowało ogromnymi stratami. Zbigniew Grycan zapewnił jednak, że nie ma zamiaru rekompensować strat podwyższonymi cenami. Jako wyjście wskazał wzrost obrotów, co ma doprowadzić do zwiększenia ilości klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Konferencja Szymona Hołowni. Tworzy nową formację i mówi o swojej decyzji na drugą turę wyborów
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Miliony Polaków dostaną 300 złotych. Wnioski można składać już od jutra

Źródło: Money.pl