Eliza była głodzona przez rodziców. Niepełnosprawna 5-latka zmarła.. (zdj. il.) needpix.com/ROOKIE23Źródło: (zdj. il.) needpix.com/ROOKIE23
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Czerwca 2020

Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza była trzymana w nieludzkich warunkach, zmarła z braku jedzenia i wyczerpania

Eliza, niepełnosprawna 5-latka, głodzona i trzymana w kojcu przez własnych rodziców, zmarła z wycieńczenia i braku leków. Karolina G. i Damian Cz. z Bielska-Białej decyzją sądu zostali skazani na 15 lat więzienia. Para nie czuje się jednak winna śmierci dziecka i apeluje o uniewinnienie.

Szczegóły tej dramatycznej historii przytacza "Fakt". Dziewczynka przyszła na świat z wadą ośrodkowego układu nerwowego i porażeniem czterokończynowym. Eliza w sposób szczególny zdana była zatem na własnych rodziców. Ci przysporzyli jednak 5-latce wyjątkowych cierpień. Dziecko nie wychodziło na spacery. Zamiast tego całe dnie spędzało w pokrytym odchodami kojcu, w którym żerowały owady.

Wypadek autobusu w Warszawie. Nieoficjalne informacje na temat wczorajszego stanu kierowcyWypadek autobusu w Warszawie. Nieoficjalne informacje na temat wczorajszego stanu kierowcyCzytaj dalej

Eliza zmarła w cierpieniu

Eliza nie otrzymywała niezbędnych leków, pożywienia ani picia. W efekcie poranioną dziewczynkę odnaleziono martwą z licznymi odparzeniami na ciele oraz brakującymi fragmentami skóry. Zgon dziecka nastąpił w 2017 roku. Na decyzję sądu przyszło nam jednak poczekać przeszło 2 lata.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
2. Prezydent aresztowany, oskarżenia są bardzo ciężkie. Zaskakująca wiadomość dotyczy Hasima Thaci, głowy Kosowa 

– To były warunki urągające wszystkiemu. Mieszkanie było ekstremalnie zaniedbane, dostęp do kojca dziecka prowadził wąską ścieżką wydeptaną w śmieciach. Rodzice znęcali się nad córką ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzili ją do śmierci – mówił członek Prokuratury Rejonowej Północ w Bielsku-Białej prok. Paweł Nikiel, cytowany przez "Fakt".

W sprawie najprawdopodobniej zawiodło państwo. Rodziną nie interesowała się opieka społeczna. Niewyobrażalnie brudnego mieszkania w starej kamienicy nie odwiedzała również policja. Rodziców, którzy doprowadzili do śmierci 5-latki, w listopadzie 2019 roku skazano na 15 lat pozbawienia wolności.

Od wyroku odwołała się jednak prokuratura. Wobec bestialskiego traktowania maleńkiej Elizy, która nie miała żadnych szans obrony, oskarżyciele wnieśli o podwyższenie kary i zasądzenia dożywocia. Jak podaje "Fakt", sprawa powinna rozpocząć się wczoraj. Sąd przychylił się jednak do wniosku obrońców, którzy zaapelowali o dodatkową opinię w sprawie śmierci 5-latki. Rodzice nie poczuwają się bowiem do winy i zgodnie twierdzą, że są niewinni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miłośnicy zwierząt będą zachwyceni. Lidl wprowadza hitowe produkty na Dzień Psa
  2. Wstrząsające nagranie momentu katastrofy autobusu. Widać jak spada z wiaduktu
  3. Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie było
  4. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę
  5. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  6. Łukasz Szumowski mówi jak będzie wyglądała sytuacja podczas drugiej fali epidemii. "Obostrzenia mogą powrócić"

Źródło: fakt.pl