wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza była trzymana w nieludzkich warunkach, zmarła z braku jedzenia i wyczerpania

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Eliza, niepełnosprawna 5-latka, głodzona i trzymana w kojcu przez własnych rodziców, zmarła z wycieńczenia i braku leków. Karolina G. i Damian Cz. z Bielska-Białej decyzją sądu zostali skazani na 15 lat więzienia. Para nie czuje się jednak w

Szczegóły tej dramatycznej historii przytacza "Fakt". Dziewczynka przyszła na świat z wadą ośrodkowego układu nerwowego i porażeniem czterokończynowym. Eliza w sposób szczególny zdana była zatem na własnych rodziców. Ci przysporzyli jednak 5-latce wyjątkowych cierpień. Dziecko nie wychodziło na spacery. Zamiast tego całe dnie spędzało w pokrytym odchodami kojcu, w którym żerowały owady.

Eliza zmarła w cierpieniu

Eliza nie otrzymywała niezbędnych leków, pożywienia ani picia. W efekcie poranioną dziewczynkę odnaleziono martwą z licznymi odparzeniami na ciele oraz brakującymi fragmentami skóry. Zgon dziecka nastąpił w 2017 roku. Na decyzję sądu przyszło nam jednak poczekać przeszło 2 lata.

– To były warunki urągające wszystkiemu. Mieszkanie było ekstremalnie zaniedbane, dostęp do kojca dziecka prowadził wąską ścieżką wydeptaną w śmieciach. Rodzice znęcali się nad córką ze szczególnym okrucieństwem i doprowadzili ją do śmierci – mówił członek Prokuratury Rejonowej Północ w Bielsku-Białej prok. Paweł Nikiel, cytowany przez "Fakt".

W sprawie najprawdopodobniej zawiodło państwo. Rodziną nie interesowała się opieka społeczna. Niewyobrażalnie brudnego mieszkania w starej kamienicy nie odwiedzała również policja. Rodziców, którzy doprowadzili do śmierci 5-latki, w listopadzie 2019 roku skazano na 15 lat pozbawienia wolności.

Od wyroku odwołała się jednak prokuratura. Wobec bestialskiego traktowania maleńkiej Elizy, która nie miała żadnych szans obrony, oskarżyciele wnieśli o podwyższenie kary i zasądzenia dożywocia. Jak podaje "Fakt", sprawa powinna rozpocząć się wczoraj. Sąd przychylił się jednak do wniosku obrońców, którzy zaapelowali o dodatkową opinię w sprawie śmierci 5-latki. Rodzice nie poczuwają się bowiem do winy i zgodnie twierdzą, że są niewinni.

Źródło: fakt.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >