Edward Siarka uległ zakażeniu. flickr.com / Sejm RPŹródło: flickr.com / Sejm RP
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Marca 2020

Poseł partii Ziobry niespodziewanie trafił do szpitala. Test wskazał, że jest zakażony

Edward Siarka, poseł Solidarnej Polski, uległ zakażeniu wirusem z Wuhan. Informację tę potwierdziła asystentka Siarki Aleksandra Antolak-Rus, jak i sam polityk. Członek partii Zbigniewa Ziobry przebywa obecnie w szpitalu w Krakowie.

Informację dotyczącą pozytywnego wyniku testu Edawrda Siarki na obecność koronawirusa jako pierwsza podała Telewizja Nowatorska. Doniesienia te potwierdziła potem asystentka posła Solidarnej Polski w rozmowie z "Gazetą Krakowską". Aleksandra Antolak-Rus przekazała dziennikowi: "Mogę już potwierdzić, że u pana posła Siarki wykonano test i wyszedł on niestety pozytywnie. Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań. Teraz jest w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie".

Rząd zakazał sprzedawania Polakom maseczek i płynów dezynfekujących. Od wtorku już ich nie zamówicie z popularnej stronyRząd zakazał sprzedawania Polakom maseczek i płynów dezynfekujących. Od wtorku już ich nie zamówicie z popularnej stronyCzytaj dalej

Edward Siarka mógł zarazić się od ministra środowiska

Warto zwrócić uwagę na fakt, że według informacji przekazanych przez asystentkę polityka biuro poselskie Edwarda Siarki było zamknięte od ubiegłego tygodnia. Nie mógł on zatem zarazić się wirusem od osób postronnych. Dodajmy, że kwarantannie poddano zarówno wspomnianą Aleksandrę Antolak-Rust, jak i bliskich oraz pozostałych współpracowników posła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące osób nie zapłacą abonamentu RTV. Trzeba spełniać jeden warunek
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Siarka mógł zarazić się wirusem od ministra środowiska. Poseł partii Zbigniewa Ziobry pozostawał bowiem w kontakcie z Michałem Wosiem (również członkiem Solidarnej Polski). Siarka miał mieć również kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2.

Co więcej, istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż poseł SP mógł zarazić się od pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że zakażeniu uległo dwoje z nich.

Do sprawy odniósł się m.in. wicepremier Jarosław Gowin. – Pozdrawiam pana posła Siarkę, przed chwilą dosłownie wymienialiśmy się SMS-ami. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy padli ofiarą koronawirusa. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia – powiedział w niedzielę w Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: gazeta.pl / Polsat News