wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poseł partii Ziobry niespodziewanie trafił do szpitala. Test wskazał, że jest zakażony

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Edward Siarka, poseł Solidarnej Polski, uległ zakażeniu wirusem z Wuhan. Informację tę potwierdziła asystentka Siarki Aleksandra Antolak-Rus, jak i sam polityk. Członek partii Zbigniewa Ziobry przebywa obecnie w szpitalu w Krakowie.

Informację dotyczącą pozytywnego wyniku testu Edawrda Siarki na obecność koronawirusa jako pierwsza podała Telewizja Nowatorska. Doniesienia te potwierdziła potem asystentka posła Solidarnej Polski w rozmowie z "Gazetą Krakowską". Aleksandra Antolak-Rus przekazała dziennikowi: "Mogę już potwierdzić, że u pana posła Siarki wykonano test i wyszedł on niestety pozytywnie. Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań. Teraz jest w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie".

Edward Siarka mógł zarazić się od ministra środowiska

Warto zwrócić uwagę na fakt, że według informacji przekazanych przez asystentkę polityka biuro poselskie Edwarda Siarki było zamknięte od ubiegłego tygodnia. Nie mógł on zatem zarazić się wirusem od osób postronnych. Dodajmy, że kwarantannie poddano zarówno wspomnianą Aleksandrę Antolak-Rust, jak i bliskich oraz pozostałych współpracowników posła.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Siarka mógł zarazić się wirusem od ministra środowiska. Poseł partii Zbigniewa Ziobry pozostawał bowiem w kontakcie z Michałem Wosiem (również członkiem Solidarnej Polski). Siarka miał mieć również kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego wykryto obecność wirusa SARS-CoV-2.

Co więcej, istnieje pewne prawdopodobieństwo, iż poseł SP mógł zarazić się od pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że zakażeniu uległo dwoje z nich.

Do sprawy odniósł się m.in. wicepremier Jarosław Gowin. – Pozdrawiam pana posła Siarkę, przed chwilą dosłownie wymienialiśmy się SMS-ami. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy padli ofiarą koronawirusa. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia – powiedział w niedzielę w Polsat News.

Źródło: gazeta.pl / Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >