wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kazali dziecku pocałować trumnę zmarłego na COVID-19. Za wszystkim ma stać duchowny

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W serwisie YouTube udostępnione zostało nagranie, z dzieckiem i księdzem w roli głównej. Internauci na całym świecie wyrażają swoje oburzenie w związku z zachowaniem duchownego, który wydaje się namówić dziecko do pocałowania trumny s

Sieć obiegło oburzające nagranie dokumentujące, jak zaledwie kilkuletnie dziecko podnoszone zostaje przez greckiego duchownego i namówione do pocałowania trumny. Oglądając film, wydaje się, że chwilę przed złożeniem pocałunku chłopiec kręci przecząco głową.

Czy duchowny świadomie naraził dziecko na niebezpieczeństwo? To nie jedyne zadziwiające zachowanie uwiecznione okiem kamery. Media na całym świecie komentują tę sprawę, zwłaszcza, iż sytuacja w Grecji staje się wyjątkowo poważna, a tamtejszy rząd decyduje się na wprowadzanie kolejnych obostrzeń.

Nagranie, gdzie dziecko całuje trumnę obiegło sieć. Media podają skandaliczne wiadomości na temat tej sprawy

W serwisie YouTube bez trudu można znaleźć zapis z pogrzebu greckiego biskupa, lecz uwaga wszystkich skupia się na dziecku widocznym po rozpoczęciu 6. minuty. Mały chłopczyk ubrany w niebieską kurtkę podchodzi do trumny stojącej przed ołtarzem w towarzystwie duchownego trzymającego białe kwiaty.

Duchowny Greckiego Kościoła Prawosławnego trzymany jest za czarny rękaw przez zdezorientowane dziecko, nad którym to pop pochyla się kilkukrotnie. Wydaje się, że albo mówi coś do dziecka, albo składa na jego głowie całusy. Widać, że chłopiec jest zdenerwowany i nerwowo pociąga za czarne poły szerokich rękawów duchownego.

W 6:21 minucie nagrania opublikowanego przez Ιερά Μητρόπολη Λαγκαδά, Λητής και Ρεντίνης zobaczyć można, że pop kładzie na trumnie białą wiązankę i podnosi przestraszonego chłopca. Nachyla go, a dziecko składa pocałunek poprzez maseczkę. Wiadomości krążące w sieci podają, że zmarły zmagał się z COVID-19. Miał to być grecki biskup, a informacje te potwierdza portal keeptalkinggreece.com.

Grecki ksiądz naraża siebie oraz innych na niebezpieczeństwo

Niestety pandemia koronawirusa jest ogromnym zagrożeniem dla całego świata i Grecja nie wymyka się tragicznemu scenariuszowi. Polski rząd informuje osoby decydujące się na podróżowanie do tego kraju o rejestrowanie się na stronie odyseusz.msz.gov.pl, tak by w przypadku niebezpieczeństwa ambasada mogła szybko skontaktować się z obywatelami RP. Grecja od 7 do 30 listopada 2020 r. wprowadziła całkowity lockdown ograniczający możliwość swobodnego przemieszczania się. 

Związane jest to z lawinowym wzrostem zachorowań na półwyspie Bałkańskim. 19 listopada potwierdzono ponad 3 tysiące kolejnych zachorowań. Od początku epidemii zmarło tam 1357 osób, a zachorował 85 261 osób. W momencie, kiedy cały kraj się zamyka i ogranicza się kontakty międzyludzkie nagranie z popem oraz dzieckiem wywołało lawinę oburzenia.

Zachowanie księdza jest krytykowane nie tylko ze względu na namawianie dziecka do złożenia pocałunku na trumnie zmarłego na COVID-19, ale przez samodzielne ignorowanie przepisów bezpieczeństwa

Zmarły biskup chorował na COVID-19? Wszystko na to wskazuje

Portal keeptalkinggreece.com wskazuje, że w dalszej części nagrania dostępnego w serwisie YouTube, widać jak duchowny po odłożeniu dziecka na ziemię sam decyduje się na osobiste pożegnanie zmarłego. Niestety w miejscu, gdzie przed chwilą spoczywała maska chłopca — lądują usta popa, który zdejmuje maseczkę przed zbliżeniem się do trumny.

Na tym samym portalu dowiedzieć możemy się, iż zmarły to 62-letni biskup z Salonik tydzień przed swoją śmiercią zakaził się koronawirusem i trafił do szpitala. Zmarł w związku z komplikacjami związanymi z chorobami współistniejącymi: cukrzycą oraz chorobą serca.

Zgon potwierdzono w niedzielę, a pogrzeb odbył się w poniedziałek. Pochówek osób zmarłych z powodu COVID-19 obarczony jest szeregiem specjalnych procedur mających uchronić kolejne osoby przed zakażeniem, w tym przypadku jednak zdecydowano się na ich jawne zignorowanie.

Greckie media podały, że potwierdzono kolejne zakażenia u kilku biskupów przebywających niedawno na uroczystościach religijnych w Salonikach 26 października. 3 z nich miało umrzeć po spotkaniu w Świętym Synodzie.

Źródło: RMF FM / keeptalkinggreece.com / YouTube.com / greekreporter.com / gov.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >