Dziecko znalezione zostało we wrocławskim Oknie Życia.. Zdjęcie ilustracyjne: Marcin Smulczyński/East News
Źródło: Zdjęcie ilustracyjne: Marcin Smulczyński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Maja 2020

Zakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkę

Dziecko zostawione we Włocławskim Oknie Życia miało przy sobie list. Trzymiesięczny niemowlak został odnaleziony w ostatnią niedzielę. Zaalarmowane siostry zakonne natychmiast zaopiekowały się maluchem. To, co znalazły przy dziewczynce, ujawniło wiele informacji na temat sytuacji dziecka.

Jak informują siostry zakonne, w niedzielę o godzinie 14 uruchomiony został ważny alarm. Oznacza on, że w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi pozostawiono dziecko. Z doniesień Polsat News wiemy, że znaleziona dziewczynka była bardzo spokojna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami niezbędne było wezwanie policji oraz pogotowia. W całe zamieszanie zaangażowano również Ośrodek Adopcyjny w Toruniu.

Dziecko znalezione zostało razem z ważnym listem

Przy ciele dziewczynki pozostawiono ważne informacje. Z relacji Polsat News wiemy, że ze znalezionego listu możemy poznać imię dziewczynki. Weronika, bo takie imię nadali jej rodzice, była również nakarmiona. Zakonnice przekazały redakcji Polsatu, że nic nie wskazywało, aby niemowlak był zaniedbany. Obecnie trwają standardowe badania mające na celu poznanie stanu zdrowia dziecka. Warto podkreślić, że jest to już trzecie pozostawione w tym Oknie Życie maleństwo. 

Przypomnijmy, że Włocławskie Okno Życia powstało w 2011 roku. Inicjatywa ta powstała w wyniku jubileuszu 600-lecia konsekracji tamtejszej katedry. Warto podkreślić, że kilka dni temu, siódmego maja o godzinie 12:20 do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej w Warszawie trafił kilkudniowy chłopczyk. Z wiedzy Polsat News wynika, że przy tym niemowlaku nie pozostawiono już żadnej kartek. 

Źródło: [Polsat News]