Dziecko, pozostawione w samochodzie przez matkę, nie dawało oznak życia. Dramatyczna akcja stołecznych strażników miejskich.. strazmiejska.waw.plŹródło: strazmiejska.waw.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

2-latka siedziała w nagrzanym aucie, kiedy matka poszła do warszawskiego urzędu. Skandaliczne tłumaczenia kobiety

Dziecko zostało pozostawione w rozgrzanym samochodzie przez swą matkę, która załatwiała w tym czasie urzędowe sprawy. Wycieńczona 2-latka nie dawała oznak życia. Do dramatycznej walki stołecznych strażników miejskich o życie dziewczynki doszło na warszawskim Ursynowie.

Warszawscy funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzili rutynowe działania w terenie, gdy podszedł do nich wyraźnie zaniepokojony mężczyzna, wskazując palcem w stronę samochodu, w którym spało maleńkie dziecko. Gdy strażnicy podeszli w pobliżu pojazdu, okazało się, że jest on zamknięty, a we wnętrzu nie ma nikogo oprócz siedzącej w foteliku samochodowym dziewczynki.

Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"Czytaj dalej

Dziecko nie dawało oznak życia

"Pukając w szybę i trzęsąc samochodem, funkcjonariusze usiłowali zwrócić uwagę dziewczynki. Ta jednak nie reagowała. Nie było nad czym się zastanawiać", czytamy w komunikacie przedstawicieli warszawskiej straży miejskiej. Wobec zagrożenia życia dziecka mundurowi zdecydowali się wybić szybę pojazdu. Podczas gdy jeden z funkcjonariuszy usiłował ją rozbić, drugi o sprawie powiadamiał już pogotowie.

Na grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocjeNa grobie Kory pojawił się niespodziewany napis. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

Z relacji strażników miejskich wynika, że mimo iż huk towarzyszący rozbijaniu szyby był ogromny, dziewczynka nadal nie uległa wybudzeniu. Otworzywszy drzwi, co pozwoliło na wydobycie dziecka, stwierdzono, że na całe szczęście nadal oddycha. "Po wydobyciu z samochodu, funkcjonariusze ustawili fotelik z dwulatką w zacienionym i przewiewnym miejscu, cały czas monitorując jej funkcje życiowe", zapewniono w oficjalnym komunikacie warszawskiej Straży Miejskiej.

Po chwili na miejscu zjawili się ratownicy pogotowia, stwierdzając stan przegrzania u dziecka. Szybko przywrócono mu jednak właściwą temperaturę ciała. Dziewczynka wkrótce wybudziła się, a jej stan nie wymagał hospitalizacji.

2-latka pozostawiona w rozgrzanym samochodzie.

2-latka pozostawiona w rozgrzanym samochodzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Niedługo potem pojawiła się matka dziecka, tłumacząc, że "przedłużyła jej się wizyta w urzędzie". Nie jest jasne, jak długo dziewczynka pozostawała w zamknięciu. Szacuje się, że około 20 minut. Gdyby jednak dzień był równie upalny, jak poprzednie, a przechodnie w porę nie zauważyli przebywającego w samochodzie dziecka, sprawa mogłaby zakończyć się tragicznie.

"Zanim zamkniesz auto – upewnij się, że nikogo nie zostawiasz w środku. Nieodpowiedzialnym kierowcom - tak jak w tym przypadku - grozi odpowiedzialność karna", przypominają przedstawiciele Straży Miejskiej, zwracając uwagę, że temperatura w rozgrzanym pojeździe sięgać może nawet 80 stopni Celsjusza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana

Źródło: strazmiejska.waw.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!