Dzieci. (Zdj. il.) Pixabay/Markus SpiskeŹródło: (Zdj. il.) Pixabay/Markus Spiske
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Światło dzienne ujrzały tragiczne statystyki. W czasie pandemii drastycznie wzrosła liczba przypadków wykorzystywania dzieci

Dzieci coraz częściej zmagają się z przemocą fizyczną oraz seksualną. W ostatnim czasie przedstawiono dramatyczne statystyki. Podczas kryzysu epidemiologicznego najmłodsi spotykają się z jeszcze większą krzywdą. Co może być tego przyczyną?

Kryzys epidemiologiczny niemal całkowicie zmienił nasze życie. Jeszcze kilka miesięcy temu obowiązek noszenia maseczek i utrzymywania społecznego dystansu wydałby się zaskakujący. Dziś ścisłe zasady reżimu sanitarnego stanowią naszą codzienność. Działania podjęte przez Radę Ministrów wywołały też niemałe załamanie gospodarki. Zamknięte przedsiębiorstwa nie udźwignęły nałożonych przez rząd obostrzeń. Organizacje zajmujące się prawami człowieka wskazywały również na przemoc domową, na którą szczególnie były narażone rodziny.

Polska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyPolska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyCzytaj dalej

Dzieci są coraz częściej częściej wykorzystywane seksualnie

Nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie izolacja przewartościowała nasze życiowe priorytety. Aktywność internetowa znacznie wzrosła. Dostęp do mediów społecznościowych był jedną z niewielu metod zabicia towarzyszącej nam nudy. Z najróżniejszych platform korzystają również najmłodsi. Dzieci, często nieświadome zagrożeń czyhających w internecie, mogą być narażone na kontakt z pedofilami. Unijna komisarz do spraw wewnętrzych, Yiva Johansson ostrzega przed drastycznym wzrostem przemocy seksualnej względem nieletnich.

Ksiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieKsiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieCzytaj dalej

- Obowiązkowa izolacja społeczna wymuszona pandemią koronawirusa doprowadziła do znaczącego wzrostu aktywności pedofilów w internecie, a także nasilenia się przestępstw seksualnych wobec dzieci - deklarowała unijna komisarz ds. wewnętrznych Yiva Johansson. Podczas wywiadu dla portugalskich mediów ekspertka wskazała, że okres społecznej izolacji doprowadził do wzrostu przestępstw seksualnych. Johansson informuje, że nasilenie to zostało odnotowane niemal w każdym kraju Unii Europejskiej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

Dzieci podczas pandemii były znacznie częściej wykorzystywane seksualnie. Komisarka Johansson wskazała też, że w czasie izolacji społecznej pedofile produkowali znacznie więcej materiałów erotycznych z udziałem nieletnich. W 2019 roku, w Europie utworzono aż 100 tys. nowych filmów będących dziecięcą pornografią. Niepokojące zjawiska spotkały się z pilną reakcją Komisji Europejskiej. W ostatni piątek unijny organ przyjął wielki plan walki z pedofilią na lata 2020-2025. Wymusza on na spółkach oferujących usługi internetowe poszukiwanie i usuwanie materiałów o nacechowaniu pedofilskim. Niezbędne będzie też informowanie służb o odkrytych zdjęciach oraz nagraniach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: [Wgospodarce.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News