wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Światło dzienne ujrzały tragiczne statystyki. W czasie pandemii drastycznie wzrosła liczba przypadków wykorzystywania dzieci

25 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dzieci coraz częściej zmagają się z przemocą fizyczną oraz seksualną. W ostatnim czasie przedstawiono dramatyczne statystyki. Podczas kryzysu epidemiologicznego najmłodsi spotykają się z jeszcze większą krzywdą. Co może być tego przyczyną?

Kryzys epidemiologiczny niemal całkowicie zmienił nasze życie. Jeszcze kilka miesięcy temu obowiązek noszenia maseczek i utrzymywania społecznego dystansu wydałby się zaskakujący. Dziś ścisłe zasady reżimu sanitarnego stanowią naszą codzienność. Działania podjęte przez Radę Ministrów wywołały też niemałe załamanie gospodarki. Zamknięte przedsiębiorstwa nie udźwignęły nałożonych przez rząd obostrzeń. Organizacje zajmujące się prawami człowieka wskazywały również na przemoc domową, na którą szczególnie były narażone rodziny. 

Dzieci są coraz częściej częściej wykorzystywane seksualnie

Nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie izolacja przewartościowała nasze życiowe priorytety. Aktywność internetowa znacznie wzrosła. Dostęp do mediów społecznościowych był jedną z niewielu metod zabicia towarzyszącej nam nudy. Z najróżniejszych platform korzystają również najmłodsi. Dzieci, często nieświadome zagrożeń czyhających w internecie, mogą być narażone na kontakt z pedofilami. Unijna komisarz do spraw wewnętrzych, Yiva Johansson ostrzega przed drastycznym wzrostem przemocy seksualnej względem nieletnich.

 - Obowiązkowa izolacja społeczna wymuszona pandemią koronawirusa doprowadziła do znaczącego wzrostu aktywności pedofilów w internecie, a także nasilenia się przestępstw seksualnych wobec dzieci - deklarowała unijna komisarz ds. wewnętrznych Yiva Johansson. Podczas wywiadu dla portugalskich mediów ekspertka wskazała, że okres społecznej izolacji doprowadził do wzrostu przestępstw seksualnych. Johansson informuje, że nasilenie to zostało odnotowane niemal w każdym kraju Unii Europejskiej.

Dzieci podczas pandemii były znacznie częściej wykorzystywane seksualnie. Komisarka Johansson wskazała też, że w czasie izolacji społecznej pedofile produkowali znacznie więcej materiałów erotycznych z udziałem nieletnich. W 2019 roku, w Europie utworzono aż 100 tys. nowych filmów będących dziecięcą pornografią. Niepokojące zjawiska spotkały się z pilną reakcją Komisji Europejskiej. W ostatni piątek unijny organ przyjął wielki plan walki z pedofilią na lata 2020-2025. Wymusza on na spółkach oferujących usługi internetowe poszukiwanie i usuwanie materiałów o nacechowaniu pedofilskim. Niezbędne będzie też informowanie służb o odkrytych zdjęciach oraz nagraniach.

Źródło: [Wgospodarce.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >