wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Donald Tusk w końcu przerwał milczenie, chodzi o wybory. Powiedział coś, co nie spodoba się wielu, mówi o władzy

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Donald Tusk nareszcie zdecydował się zabrać głos po drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w ubiegłą niedzielę. Jak należało się spodziewać, związany z Platformą Obywatelską polityk nie był zadowolony po porażce Rafała Trzasko

Przypomnijmy, że według oficjalnych wyników wyborów prezydenckich, podanych wczoraj przez Państwową Komisję Wyborczą prezydentem RP na kolejną kadencją został Andrzej Duda, osiągając wynik 51,03 proc. głosów. Jego kontrkandydat w II turze, Rafał Trzaskowski, uzyskał tym samym poparcie wynoszące 48,97 proc. Dodajmy, że jest to najmniejsza różnica w prezydenckich wyborach w historii III RP. Frekwencja wyniosła 68,18 proc.

Donald Tusk o walce z władzą

Od czasu podania sondażowych wyników w trakcie niedzielnego wieczoru wyborczego były one szeroko komentowane przez polityków w zasadzie wszystkich politycznych opcji. Do tej pory próżno było jednak szukać słów Donalda Tuska. Sytuacja uległa jednak zmianie za sprawą wpisu opublikowanego przez byłego szefa rządu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak można było przypuszczać, tweet byłego szefa Rady Europejskiej utrzymany jest w mało optymistycznym tonie. Winą za negatywny z punktu widzenia opozycji wynik głosowania nie obarcza on jednak wyborców, a obóz rządzący.

"Nie ma złych wyborców. Nie ma też złych regionów. Jest zła, skorumpowana i agresywna władza. To ona dzieli, by rządzić", czytamy we wpisie Tuska. Nie zabrakło i kilku słów zachęty, by zmienić wygląd polskiej sceny politycznej i odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość. "Walczmy z nią, nie między sobą", apeluje związany z Platformą Obywatelską polityk.

Do słów Tuska odniósł się m.in. szef portalu TVP.Info, prosząc – co niezwykle ciekawe – by były premier zaapelował o podanie sobie ręki przez wyborców różnych opcji oraz o niezachęcanie do wykluczania. "Mógłby Pan choć raz, sam z siebie pogratulować prezydentowi RP i jak on zaapelować do wyborców, żeby podali rękę bliskim i znajomym o innych poglądach, a nie wykluczali. Co Panu szkodzi?", pisze Samuel Pereira.

Źródło: twitter/Donald Tusk

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Zjednoczona Prawica

Polityka

Posłanka PiS krytykuje Ryszarda Terleckiego. Kolejny wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy?

Czytaj więcej >
Beata Szydło

Polityka

Atak na biuro Szydło i Kaczyńskiego? Nieznany sprawca uszkodził tablicę

Czytaj więcej >

Polityka

Michał Woś zaliczył potężną wpadkę. Wszystko na antenie TVP

Czytaj więcej >

Polityka

Budka i Siemoniak wylądowali "na dywaniku" u Donalda Tuska? Chodzi o udział w urodzinach Roberta Mazurka

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polityka

Andrzej Duda zalicza kolejną zadziwiającą wpadkę. Pomylił amerykańskich prezydentów

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Z czego utrzymuje się Grzegorz Braun? Są kwoty, których nie wpisał do oświadczeń majątkowych

Czytaj więcej >