Dom Jarosława Kaczyńskiego. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Października 2020

Strajkujący idą właśnie pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Służby mundurowe już czekają

Protestujący właśnie zmierzają pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Strajk Kobiet podjął nagłą i niespodziewaną decyzję. Miejsce już zabezpieczają służby mundurowe. Czy prezes Prawa i Sprawiedliwości wycofa się po gwałtownych, społecznych protestach?

Strajk Kobiet o godzinie 17 rozpoczął protesty w 4 różnych miejscach. Już o 19 kilkadziesiąt tysięcy osób stawiło się na rondzie imienia Romana Dmowskiego. Rozwścieczony tłum zadecydował, by przemaszerować prosto pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Wicepremier znalazł się w poważnych tarapatach. Jego działkę już zabezpieczyli funkcjonariusze. Manifestujący dotrą na miejsce w ciągu godziny.

Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów Wiadomości TVP przekroczyły już wszelkie granice? Obrażają kobiety, używają kolokwializmów "Chcą rozwalić tradycyjny ład"Czytaj dalej

Przypomnijmy, że dom Jarosława Kaczyńskiego nie po raz pierwszy staje się miejscem protestu. Od 22 października ruchy feministyczne gromadzą się pod lokum prezesa Prawa i Sprawiedliwości na warszawskim Żoliborzu.

Kobiet właśnie zmierzają pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Zapadła ostateczna decyzja

Gniew skierowany w stronę Jarosława Kaczyńskiego wynika z orędzia, które wygłosił kilka dni po ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego. - 22 października TK wydał wyrok w sprawie zgodności z Konstytucją artykułu ustawy z 1993 roku, która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonania jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w wypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci - komentował polityk.

Prezes koalicji rządzącej apelował, by bronić kościołów przez protestującymi. - Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają, ale także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa - deklarował nowy członek rządu. Za kilka chwil pod domem Jarosława Kaczyńskiego zgromadzi się kilkadziesiąt tysięcy osób.

Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. Na antenie Polsat News padły mocne słowa, mowa o stosunku do Polek. "Pokazuje ogromną pogardę do kobiet"Czytaj dalej

Zwolennicy opozycji skrytykowali wystąpienie posła. Strajk Kobiet również zadeklarował, że polityk jawnie wezwał do atakowania demonstrujących. Stąd też inicjatywa by ponownie stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. - Władze mają pełne prawo przeciwstawiania się tym protestom. Są także ataki na kościoły. To pierwsze tego wydarzenie w historii tego kraju. Kościół może być różnie oceniany, ale depozyt moralny dzierżony przez Kościół jest jedynym znanym w Polsce. Odrzucenie go to nihilizm. Widzimy go wśród protestujących - oceniał prezes PiS-u.

DZISIAJ GRZEJE: 1."Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
2. Strajk Kobiet: Na Warszawę idzie cała Polska. Mieszkańcy oferują nocleg za darmo
3. Niedziela handlowa powróci? Uwaga, niebawem wszystko może się zmienić

Przypomnijmy, że doszło już do pierwszych zatrzymań ze strony policji. Chodzi jednak nie o strajkujące kobiety, a o skrajnie prawicowych aktywistów. Jak podają protestujący, gruby pseudokibiców zgromadziły się przy rondzie de Gaulle'a, placu Zbawiciela oraz przy placu Trzech Krzyży. Wszystko wskazuje na to, że pod domem Kaczyńskiego również mogą zetrzeć się dwa przeciwstawne ruchy.

"Policjanci podjęli zdecydowane działania wobec grup pseudokibiców, którzy zagrażali bezpieczeństwu innych osób, a także używali pirotechniki. Działania są prowadzone w rejonie Wisłostrady i ul. Karowej. Są pierwsze zatrzymania." - wskazały służby.

Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Jarosław Jakimowicz postanowił przerwać milczenie ws. strajkującego syna. Wszyscy będą zdumieni, słowa, które przejdą do historii?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek
  3. Wstawiła nagranie w obronie kobiet, które obiegło całą sieć. Teraz otrzymuje pogróżki, obelgi i nienawistne wiadomości o nieludzkich treściach, brak słów
  4. Żałoba w rodzinie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk musiał pożegnać bliską osobę
  5. Uzbrojony ksiądz-kibol puszczony wolno. Będzie mógł znowu grozić demonstrantom
  6. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  7. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne