Dino. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Warszawska rog Szerokiej Tomaszow Mazowiecki
Źródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Warszawska rog Szerokiej Tomaszow Mazowiecki
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Sierpnia 2020

Zrobicie zakupy w każdą niedzielę. Kolejny market obszedł zapisy

Dino znalazło sposób, aby obejść przepisy w sprawie niehandlowej niedzieli. Dzięki nowemu postanowieniu każdy z nas będzie mógł udać się do popularnego dyskontu, kiedy tylko będzie miał ochotę. Kierownictwo sklepu odkryło banalny haczyk.

Niedziela niehandlowa wciąż budzi emocje. Z przedstawianych sondaży wynika, że poparcie dla inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości dzieli się niemal na pół. Największą dezaprobatę dla ustawy wyrażały partie opozycyjne, dyrektorzy galerii handlowych, a nawet część związków zawodowych. Przeciwnicy zakazu handlu próbowali wypracować kompromis. Proponowali rządzącym wdrożenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla pracowników sieci. Pomysł ten nigdy nie został nawet rozważony przez Sejm.

Dino znalazło sposób. Otworzą sklepy w niedzielę

W ostatnich chwilach przekazano zaskakujące wiadomości. Okazuje się, że wiele dyskontów zaczęło szukać sposobów na ominięcie prawodawstwa. Już wcześniej na niehandlowe niedziele odpowiedział Carrefour i Żabka. W ślad za firmami poszło też Dino, które zarejestrowało działalność pocztową i kurierską. Oznacza to, że w teorii do placówek pocztowych dołączy aż 1300 lokali. W praktyce stanowi to jednak możliwość wykonania zakupów w niedzielę niehandlową.

Kierownictwo sieci oferuje głównie usługi związane z zakupem niezbędnych artykułów spożywczych. Cała spółka, jak podaje Money.pl, jest zarejestrowana w najróżniejszych rodzajach działalności. Budowa dróg i autostrad, architektura oraz działalność rachunkowo-księgowa, a nawet wytwarzanie energii elektrycznej, to część wykazywanych celów statutowych Dino. Wprowadzenie działalności kurierskiej i pocztowej sprawia, że przepisy o niehandlowej niedzieli nie będą już dotyczyć znanego dyskontu.

Dino w przeciwieństwie do innych sieci będzie otwarte przez cały rok. W 2020 roku przewidziano jedynie 7 niedziel handlowych. Ostatnia miała miejsce 23 sierpnia. Następny tego typu dzień będzie dopiero w grudniu. 13 oraz 20 grudnia będziemy mogli udać się do dyskontów po niezbędne zakupy.

Źródło: [Money.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!