wtv.pl
Dino

(zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Warszawska rog Szerokiej Tomaszow Mazowiecki

Zrobicie zakupy w każdą niedzielę. Kolejny market obszedł zapisy

24 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dino znalazło sposób, aby obejść przepisy w sprawie niehandlowej niedzieli. Dzięki nowemu postanowieniu każdy z nas będzie mógł udać się do popularnego dyskontu, kiedy tylko będzie miał ochotę. Kierownictwo sklepu odkryło banalny haczyk.

Niedziela niehandlowa wciąż budzi emocje. Z przedstawianych sondaży wynika, że poparcie dla inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości dzieli się niemal na pół. Największą dezaprobatę dla ustawy wyrażały partie opozycyjne, dyrektorzy galerii handlowych, a nawet część związków zawodowych. Przeciwnicy zakazu handlu próbowali wypracować kompromis. Proponowali rządzącym wdrożenie dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla pracowników sieci. Pomysł ten nigdy nie został nawet rozważony przez Sejm.

Dino znalazło sposób. Otworzą sklepy w niedzielę

W ostatnich chwilach przekazano zaskakujące wiadomości. Okazuje się, że wiele dyskontów zaczęło szukać sposobów na ominięcie prawodawstwa. Już wcześniej na niehandlowe niedziele odpowiedział Carrefour i Żabka. W ślad za firmami poszło też Dino, które zarejestrowało działalność pocztową i kurierską. Oznacza to, że w teorii do placówek pocztowych dołączy aż 1300 lokali. W praktyce stanowi to jednak możliwość wykonania zakupów w niedzielę niehandlową.

Kierownictwo sieci oferuje głównie usługi związane z zakupem niezbędnych artykułów spożywczych. Cała spółka, jak podaje Money.pl, jest zarejestrowana w najróżniejszych rodzajach działalności. Budowa dróg i autostrad, architektura oraz działalność rachunkowo-księgowa, a nawet wytwarzanie energii elektrycznej, to część wykazywanych celów statutowych Dino. Wprowadzenie działalności kurierskiej i pocztowej sprawia, że przepisy o niehandlowej niedzieli nie będą już dotyczyć znanego dyskontu.

Dino w przeciwieństwie do innych sieci będzie otwarte przez cały rok. W 2020 roku przewidziano jedynie 7 niedziel handlowych. Ostatnia miała miejsce 23 sierpnia. Następny tego typu dzień będzie dopiero w grudniu. 13 oraz 20 grudnia będziemy mogli udać się do dyskontów po niezbędne zakupy.

Źródło: [Money.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >