wtv.pl > Polska > Dino przebije Biedronkę i Lidla? Zaskakujący krok sieci, wielu klientów będzie zachwyconych
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:44

Dino przebije Biedronkę i Lidla? Zaskakujący krok sieci, wielu klientów będzie zachwyconych

Dino może obejść zakaz handlu w niedzielę, rejestrując działalność pocztową i kurierską.
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dino zyskuje coraz większy rozgłos na rynku. Portal "Business Insider" wskazuje, że na warszawskiej giełdzie sieć przebiła już choćby PKN Orlen, a jej wartość wylicza się 23 mld zł. Serwis zaznacza, że od początku roku akcje firmy wzrosły o ponad 65 procent. Stan na koniec czerwca mówił o działających 1 302 sklepach (1 056 rok wcześniej). Zainteresowanie klientów siecią wzrośnie zapewne po planowanych zmianach, które umożliwią Dino obejście przepisów dotyczących zakazu handlu w niedzielę.

Dino obejdzie zakaz handlu?

Z informacji przekazanych przez "BI" za "Wiadomościami Handlowymi" wynika, że Dino zarejestrowało siedem nowych rodzajów działalności. Sieć dodała kody Polskiej Klasyfikacji Działalności, w tym: działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, przeładunek towarów w pozostałych punktach przeładunkowych, działalność morskich agencji transportowych, działalność pozostałych agencji transportowych, pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych, działalność organizatorów turystyki, pozostała działalność pocztowa i kurierska.

Ostatnia z nich ma fundamentalne znaczenie. Według wspomnianej klasyfikacji obejmuje ona bowiem "zbieranie, sortowanie, przewóz i doręczanie listów, paczek i innych przesyłek pocztowych nieobjętych obowiązkiem ich świadczenia, niezależnie od miejsca przeznaczenia, świadczone przez operatorów pocztowych i kurierów, z wykorzystaniem jednego lub więcej środków transportu prywatnego lub publicznego", czytamy na stronie businessinsider.com.pl.

W praktyce oznacza to, że Dino może obejść obowiązujący zakaz handlu, będąc uznawane za placówkę pocztową. Firma nie poinformowała jeszcze o szczegółach planowych przez siebie działań, jednak uzasadnione zdaje się przypuszczenie, że już niedługo klienci zyskującej coraz większą popularność sieci będą mogli dokonać zakupów również w niedziele. Sklepy zlokalizowane są głównie na zachodzie oraz w centrum kraju, jednak firma z wolna rozszerza swoją działalność na pozostałe części Polski. Warto wspomnieć, że z początkiem czerwca uruchomiono kolejne, piąte już centrum dystrybucyjne spółki.

Źródło: Business Insider

Tagi: Zakupy
Powiązane