wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarz się wygadał. "TVN zwolni dziś dwoje prowadzących"

31 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

DDTVN i wyemitowany w śniadaniówce materiał dotyczący wokalisty zespołu BTS Jungkooka stały się bohaterami afery, która swoje kręgi zatoczyła już także w zagranicznych mediach. Prowadzący program wyrazili zdanie, że wybrana "najpiękniej

O aferze informowaliśmy przed kilkoma dniami. Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek w "Dzień Dobry TVN"  wyemitowano materiał poświęcony koreańskiej gwieździe k-popu Jungkookowi. Jego zdjęcie pojawiło się na ekranie w związku z plebiscytem "100 najpiękniejszych męskich twarzy na świecie", w którym zwyciężył właśnie wspomniany wokalista. Współprowadząca program Anna Kalczyńska zdecydowała się w kilku zdaniach odnieść do tego wyboru.

– Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – powiedziała zapowiadająca materiał Anna Kalczyńska. I dodała: – Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane.

Następnie pokazaną sondę uliczną, której autorem był Adam Felder. W materiale dziennikarza przechodnie w dość niewybrednych słowach odnosili się do wyglądu Jungkooka. "Facet musi być facet, a kobieta - kobietą! A tutaj nie wiadomo, jak to jest", powiedziała jedna z pań. Druga zaznaczyła, że "kolczyki w uszach to noszą krowy". Wokól meteriału rozpętała się afera. Zdaniem internautów oraz zagranicznych mediów w materiale pojawiają się rasistowskie oraz ksenofobiczne określenia.

Na reakcję stacji nie trzeba bylo długo czekać. Autor ulicznej sondy został zwolniony z pracy. Jak się okazuje, może nie być jedyny.

DDTVN zwolni nie tylko autora sondy?

Mimo że, jak pisaliśmy wczoraj, dwójka wspomnianych prowadzących została na swoich środowiskach, okazuje się, że sprawa być może nie miała jeszcze swojego finału.

Gościem Roberta Mazurka w audycji RMF FM był Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Prowadzący po krótce opisał politykowi sytuację, chcąc poznać jego zdanie na temat represji wobec dziennikarza. Przy okazji, prawdopodobnie przypadkiem, zdradził pewną informację.

"Jego wygląd, jego talenty wokalne to zupełnie inna sprawa. Gdzieś tam w odmętach popkultury to się znajduje", mówił Mazurek. Następnie dodał: "Z tego, co wiem, telewizja TVN zwolni dwoje prowadzących z pracy, Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika, którzy (...) pozwolili sobie na uwagę, że mało męsko wygląda".

TVN jak dotąd nie odniósł się do słów dziennikarza. Przypomnijmy, że prowadzący wtorkowe wydanie DDTVN przeprosili za swoje słowa za pośrednictwem Twittera.

"Szanowni Państwo, Przepraszamy wszystkich, których uraziły nasze komentarze odnośnie Pana Jeona JungKooka. Jest nam ogromnie przykro, że nasze słowa zostały odebrane jako rasistowskie czy ksenofobiczne. Z całą mocą pragniemy Państwa zapewnić, że nie kierowały nami takie pobudkiNie mieliśmy świadomości, że nasza opinia dotycząca estetyki zostanie tak szeroko zinterpretowana. Rozumiemy jednak, że wyszło bardzo niezręcznie więc bijemy się w piersi", czytamy w poście, pod którym podpisali się zarówno Anna Kalczyńska, jak i Andrzej Sołtysik.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wyraził opinię, że wolność słowa jest "coraz mniejsza". W RFM FM mówił: "Coraz więcej grup czuje się urażonych (...) Trzeba pilnować zasad dobrego wychowania i pewnej kurtuazji, ale uważam, że wolność słowa powinna obowiazywać".

Podobne artykuły

TV

Wpadka przed meczem w TVN24, reporter runął jak długi. "Strasznie wysokie krawężniki w Rosji są"

Czytaj więcej >
Na stronie TVP Info odświeżony został artykuł z 2020 roku uderzający w TVN

TV

TVP Info odświeża artykuł z 2020 roku. Uderza w nim w TVN i wskazuje, że stacja przez lata okłamuje swoich widzów

Czytaj więcej >

TV

Wpadka TVP w trakcie meczu Polska – Słowacja. Przerwano transmisję, padły serwery?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Powrót Tuska w "Wiadomościach TVP". "Poziom manipulacji TVP rośnie"

Czytaj więcej >