wtv.pl > TV > Dziennikarz się wygadał. "TVN zwolni dziś dwoje prowadzących"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:40

Dziennikarz się wygadał. "TVN zwolni dziś dwoje prowadzących"

wtv
WTV.pl

Na reakcję stacji nie trzeba bylo długo czekać. Autor ulicznej sondy został zwolniony z pracy. Jak się okazuje, może nie być jedyny.

– Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – powiedziała zapowiadająca materiał Anna Kalczyńska. I dodała: – Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane.

O aferze informowaliśmy przed kilkoma dniami. Przypomnijmy, że w ubiegły wtorek w "Dzień Dobry TVN"  wyemitowano materiał poświęcony koreańskiej gwieździe k-popu Jungkookowi. Jego zdjęcie pojawiło się na ekranie w związku z plebiscytem "100 najpiękniejszych męskich twarzy na świecie", w którym zwyciężył właśnie wspomniany wokalista. Współprowadząca program Anna Kalczyńska zdecydowała się w kilku zdaniach odnieść do tego wyboru.

Następnie pokazaną sondę uliczną, której autorem był Adam Felder. W materiale dziennikarza przechodnie w dość niewybrednych słowach odnosili się do wyglądu Jungkooka. "Facet musi być facet, a kobieta - kobietą! A tutaj nie wiadomo, jak to jest", powiedziała jedna z pań. Druga zaznaczyła, że "kolczyki w uszach to noszą krowy". Wokól meteriału rozpętała się afera. Zdaniem internautów oraz zagranicznych mediów w materiale pojawiają się rasistowskie oraz ksenofobiczne określenia.

DDTVN zwolni nie tylko autora sondy?

Mimo że, jak pisaliśmy wczoraj, dwójka wspomnianych prowadzących została na swoich środowiskach, okazuje się, że sprawa być może nie miała jeszcze swojego finału.

Gościem Roberta Mazurka w audycji RMF FM był Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Prowadzący po krótce opisał politykowi sytuację, chcąc poznać jego zdanie na temat represji wobec dziennikarza. Przy okazji, prawdopodobnie przypadkiem, zdradził pewną informację.

"Jego wygląd, jego talenty wokalne to zupełnie inna sprawa. Gdzieś tam w odmętach popkultury to się znajduje", mówił Mazurek. Następnie dodał: "Z tego, co wiem, telewizja TVN zwolni dwoje prowadzących z pracy, Annę Kalczyńską i Andrzeja Sołtysika, którzy (...) pozwolili sobie na uwagę, że mało męsko wygląda".

TVN jak dotąd nie odniósł się do słów dziennikarza. Przypomnijmy, że prowadzący wtorkowe wydanie DDTVN przeprosili za swoje słowa za pośrednictwem Twittera.

"Szanowni Państwo, Przepraszamy wszystkich, których uraziły nasze komentarze odnośnie Pana Jeona JungKooka. Jest nam ogromnie przykro, że nasze słowa zostały odebrane jako rasistowskie czy ksenofobiczne. Z całą mocą pragniemy Państwa zapewnić, że nie kierowały nami takie pobudkiNie mieliśmy świadomości, że nasza opinia dotycząca estetyki zostanie tak szeroko zinterpretowana. Rozumiemy jednak, że wyszło bardzo niezręcznie więc bijemy się w piersi", czytamy w poście, pod którym podpisali się zarówno Anna Kalczyńska, jak i Andrzej Sołtysik.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości wyraził opinię, że wolność słowa jest "coraz mniejsza". W RFM FM mówił: "Coraz więcej grup czuje się urażonych (...) Trzeba pilnować zasad dobrego wychowania i pewnej kurtuazji, ale uważam, że wolność słowa powinna obowiazywać".

Tagi: TVN
Powiązane