Dariusz Piontkowski podjął pilną decyzję ws. matur.. (zdj. Il. ) ; PxfuelŹródło: (zdj. Il. ) ; Pxfuel
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Maja 2020

Zakonnice i policja zamiast nauczycieli? Niepokojące doniesienia w sprawie tegorocznych matur

Dariusz Piontkowski zmaga się z ogromnymi brakami kadrowymi w systemie oświaty. W obliczu nadchodzących egzaminów naprędce musi zorganizować pedagogów, którzy będą nadzorować przebieg matur. Stało się to przedmiotem najnowszego rozporządzenia MEN. Przepisy znajdujące się w dokumencie zwalają z nóg.

Decyzją przedstawicieli Rady Ministrów matury oraz egzaminy ósmoklasistów przesunięto na czerwiec. Maraton testów dla wielu rozpocznie się już w drugim tygodniu tegoż miesiąca. Jednak wieloletnie działania Ministerstwa Edukacji Narodowej przyczyniły się do konkretnych braków kadrowych w placówkach edukacyjnych. Okazuje się, że może zabraknąć pedagogów gotowych do pomocy przy organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Również stan zdrowia egzaminujących może pogorszyć sytuację, wobec której podjęto stanowcze działania.

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

Dariusz Piontkowski podjął pilną decyzję ws tegorocznych egzaminów

Dokument wydany przez MEN dotyczy szczegółowych rozwiązań w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Akt prawny został wydany 19 maja. Trzy dni temu wprowadzono przepisy dopuszczające między innymi policjantów, leśników oraz zakonnice do pomocy przy przeprowadzeniu nadchodzących testów. Dlaczego? Rozporządzenie Piontkowskiego zezwala dyrektorom szkół na skorzystanie z pomocy "innych nauczycieli, w tym osób posiadających kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela, niezatrudnione w szkole lub placówce". Jeżeli więc dana osoba ma odpowiednie doświadczenie i wykształcenie, jej bieżący zawód nie powinien być przeszkodą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego strajku nauczycieli i nauczycielek wprowadzono pilną ustawę. Miała ona umożliwić przeprowadzenie matur pomimo licznych protestów. W myśl projektu na łamach komisji egzaminacyjnej może znaleźć się każdy, kto przejdzie przez odpowiednie szkolenie. Ma ono na celu przygotowanie oraz zapoznanie z zasadami panującymi podczas prowadzenia egzaminów dojrzałości. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Laserowa broń zniszczyła cel. Amerykanie chwalą się nową, niszczycielską bronią na nagraniu
  2. Tragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekł
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważać

Źródło: Gazeta Wyborcza / Rozporządzenie MEN