wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Media obiegają tragiczne informacje, odszedł uwielbiany artysta

20 Października 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Jak podaje Marek Balawajder, dziennikarz radia RMF FM, dziś w szpitalu im. Dietla w Krakowie zmarł Dariusz Gnatowski. Aktor był uwielbiany przez polskich widzów - grał m. in. Arnolda Boczka w "Świecie wg Kiepskich", Alfonsa "Alfa&quo

Zmarły aktor miał 59 lat. 

Dariusz Gnatowski nie żyje

Jak podał dziennikarz RMF FM, Marek Balawajder, w szpitalu im. J. Dietla w Krakowie zmarł znany polski aktor, Dariusz Gnatowski. Widzom znany był z takich seriali jak "Świat według Kiepskich", "Trzynasty posterunek" czy "Tygrysy Europy". Informację o jego śmierci potwierdził zastępca dyrektora szpitala, w którym przebywał Gnatowski, Marcin Mikos. 

Z jego informacji wynika, że przyczyną śmierci było zapalenie płuc i ostra niewydolność oddechowa. Nie wiadomo, czy można powiązać jego śmierć z szalejącym w Polsce koronawirusem. 

Wiadomo, że aktor przez lata chorował na cukrzycę. Ostatnio również bardzo schudł, z czego był niezwykle dumny. W bólu łączymy się z rodziną zmarłego aktora.

Arnold Boczek, Alfons "Alfa" Biernacki i ochroniarz Mike - wiele twarzy Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski urodził się w Rudzie Śląskiej, ale większość swojego życia związany był z małopolską i okolicami Krakowa. Wychował się w Zabrzu i tam też uczęszczał do szkoły, a potem rozpoczął przygodę w wielkim świecie.

W latach '80 dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą z sukcesem ukończył. Wkrótce zadebiutował na deskach krakowskiego Teatru STU. W latach '90 prowadził w Telewizji Polskiej programy dla dzieci, takie jak "Przewodnik Włóczykija”, który skupiał się na tematyce turystyczno-krajoznawczej oraz "Słowa, słówka i półsłówka” - teleturniej wiedzy o języku polskim. 

Na dużym ekranie debiutował w "Ferdydurke" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Potem grał głównie w serialach komediowych, ale dramatycznie spełniał się w teatrze, gdzie grał i reżyserował. 

Przez lata mierzył się z cukrzycą i postanowił nagłośnić ten temat w jednym reżyserowanych przez siebie spektakli "Słodki drań". Zagrał w nim również główną rolę, chcąc pokazać, z jakimi problemami mierzą się na co dzień cukrzycy. Był również współautorem książki o zdrowym żywieniu "Dieta bez wyrzeczeń". 

W 1990 roku poślubił swoją żonę, Annę Wach. Z ich związku urodziła się córka, Julia. 

źródło: [rmf24.pl]

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >