nie żyje dariusz gnatowski. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Października 2020

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Media obiegają tragiczne informacje, odszedł uwielbiany artysta

Jak podaje Marek Balawajder, dziennikarz radia RMF FM, dziś w szpitalu im. Dietla w Krakowie zmarł Dariusz Gnatowski. Aktor był uwielbiany przez polskich widzów - grał m. in. Arnolda Boczka w "Świecie wg Kiepskich", Alfonsa "Alfa" Biernackiego w "Trzynastym posterunku" czy ochroniarza Mike'a w "Tygrysach Europy" . Przyczyną śmierci było zapalenie płuc i niewydolność oddechowa.

Zmarły aktor miał 59 lat.

Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystkoOstatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystkoCzytaj dalej

Dariusz Gnatowski nie żyje

Jak podał dziennikarz RMF FM, Marek Balawajder, w szpitalu im. J. Dietla w Krakowie zmarł znany polski aktor, Dariusz Gnatowski. Widzom znany był z takich seriali jak "Świat według Kiepskich", "Trzynasty posterunek" czy "Tygrysy Europy". Informację o jego śmierci potwierdził zastępca dyrektora szpitala, w którym przebywał Gnatowski, Marcin Mikos.

Z jego informacji wynika, że przyczyną śmierci było zapalenie płuc i ostra niewydolność oddechowa. Nie wiadomo, czy można powiązać jego śmierć z szalejącym w Polsce koronawirusem.

Wiadomo, że aktor przez lata chorował na cukrzycę. Ostatnio również bardzo schudł, z czego był niezwykle dumny. W bólu łączymy się z rodziną zmarłego aktora.

Dariusz Gnatowski z całych sił walczył o swoje zdrowie. W walce z chorobą przeszedł niesłychaną metamorfozęDariusz Gnatowski z całych sił walczył o swoje zdrowie. W walce z chorobą przeszedł niesłychaną metamorfozęCzytaj dalej

Arnold Boczek, Alfons "Alfa" Biernacki i ochroniarz Mike - wiele twarzy Gnatowskiego

Dariusz Gnatowski urodził się w Rudzie Śląskiej, ale większość swojego życia związany był z małopolską i okolicami Krakowa. Wychował się w Zabrzu i tam też uczęszczał do szkoły, a potem rozpoczął przygodę w wielkim świecie.

W latach '80 dostał się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą z sukcesem ukończył. Wkrótce zadebiutował na deskach krakowskiego Teatru STU. W latach '90 prowadził w Telewizji Polskiej programy dla dzieci, takie jak "Przewodnik Włóczykija”, który skupiał się na tematyce turystyczno-krajoznawczej oraz "Słowa, słówka i półsłówka” - teleturniej wiedzy o języku polskim.

Na dużym ekranie debiutował w "Ferdydurke" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Potem grał głównie w serialach komediowych, ale dramatycznie spełniał się w teatrze, gdzie grał i reżyserował.

Co z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emeryturyCo z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emeryturyCzytaj dalej

Przez lata mierzył się z cukrzycą i postanowił nagłośnić ten temat w jednym reżyserowanych przez siebie spektakli "Słodki drań". Zagrał w nim również główną rolę, chcąc pokazać, z jakimi problemami mierzą się na co dzień cukrzycy. Był również współautorem książki o zdrowym żywieniu "Dieta bez wyrzeczeń".

W 1990 roku poślubił swoją żonę, Annę Wach. Z ich związku urodziła się córka, Julia.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Część ekspertów pewna: jedna rzecz może uchronić przed wirusem. Robisz ją codziennie i nawet nie wiesz

źródło: [rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
  2. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo