wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Będzie jedną z najzamożniejszych emerytek w kraju

8 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Danuta Holecka jest obecnie królową "Wiadomości" TVP. Choć jej kariera w Telewizji Polskiej nie zawsze wyglądała równie kolorowo, dziś dziennikarka jest kierowniczką głównego pasma informacyjnego stacji. W parze z mocno pres

Swoiste "pięć minut" Holeckiej trwa już kilka lat. Choć swego czasu dziennikarka przebywała "na zesłaniu" w TVP3 i TVP Info, jej sytuację znacząco poprawiła zmiana kierownictwa stacji. W tym przypadku była to prawdziwa "dobra zmiana". Taki stan rzeczy nie powinien nas zresztą dziwić. Zdaniem mediów Jacek Kurski jest dobrym znajomym dziennikarki. Holecka może również liczyć na szczególne względy ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

– Walczyła o wyłączność na rozmowy z prezesem PiS. Z sukcesem, bo kiedy umawialiśmy wywiady, ówczesny rzecznik Kaczyńskiego Adam Hofman zastrzegał: prezes przyjedzie, ale tylko pod warunkiem, że do pani Danusi – przekazał dziennikarzom "Nesweeka" ówczesny wydawca TVP Info.

Dziś Danuta Holecka wykorzystuje swe rozmaite koneksje, które, nawiasem mówiąc, nie kończą się na wspomnianym Kurskim czy "przepadającym za czekoladową babką Holeckiej" Jarosławie Kaczyńskim. Szefowa "Wiadomości" miała też m.in. przygotowywać do wystąpień publicznych Andrzeja Dudę.

Danuta Holecka i niemal pół miliona złotych rocznie

Zarobki osób prowadzących programy telewizji publicznej ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety pensja Krzysztofa Ziemca wynosi około 33 tys. zł miesięcznie. Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach na zmianę prowadzą emitowany w TVP Info program "Minęła 20". Co więcej, jak przypomina "Fakt", Rachoń jest gospodarzem cotygodniowego programu „Woronicza 17”, Klarenbach zaś – „Forum” i „Minęła 8”. Obaj panowie zarabiają średnio ponad 25 tys. zł.

Wynagrodzenie dziennikarzy prowadzących główne wydanie "Wiadomości" wynosi zaś około 40 tys. zł miesięcznie. Tyle zarabiają Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Nietrudno policzyć, że to niemal pół miliona złotych rocznie.

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" postanowili zapytać Jacka Kurskiego, czy Telewizję Polską stać na tak wysokie pensje zatrudnianych przez nią dziennikarzy. – Wynagrodzenie objęte jest tajemnicą korporacyjną, ale generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań – odparł prezes TVP. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji z 2013 roku ówczesny szef i gospodarz „Wiadomości” Piotr Kraśko pobierał pensję w wysokości 50 tys. zł.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >