Danuta Holecka pobiera imponujące wynagrodzenie. https://www.youtube.com/watch?v=xFU46GZhoFEŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=xFU46GZhoFE
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Lutego 2020

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Będzie jedną z najzamożniejszych emerytek w kraju

Danuta Holecka jest obecnie królową "Wiadomości" TVP. Choć jej kariera w Telewizji Polskiej nie zawsze wyglądała równie kolorowo, dziś dziennikarka jest kierowniczką głównego pasma informacyjnego stacji. W parze z mocno prestiżowym stanowiskiem idą również pokaźne pieniądze.

Swoiste "pięć minut" Holeckiej trwa już kilka lat. Choć swego czasu dziennikarka przebywała "na zesłaniu" w TVP3 i TVP Info, jej sytuację znacząco poprawiła zmiana kierownictwa stacji. W tym przypadku była to prawdziwa "dobra zmiana". Taki stan rzeczy nie powinien nas zresztą dziwić. Zdaniem mediów Jacek Kurski jest dobrym znajomym dziennikarki. Holecka może również liczyć na szczególne względy ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

– Walczyła o wyłączność na rozmowy z prezesem PiS. Z sukcesem, bo kiedy umawialiśmy wywiady, ówczesny rzecznik Kaczyńskiego Adam Hofman zastrzegał: prezes przyjedzie, ale tylko pod warunkiem, że do pani Danusi – przekazał dziennikarzom "Nesweeka" ówczesny wydawca TVP Info.

Dziś Danuta Holecka wykorzystuje swe rozmaite koneksje, które, nawiasem mówiąc, nie kończą się na wspomnianym Kurskim czy "przepadającym za czekoladową babką Holeckiej" Jarosławie Kaczyńskim. Szefowa "Wiadomości" miała też m.in. przygotowywać do wystąpień publicznych Andrzeja Dudę.

Papież Franciszek zawiódł wszystkich. Nikt nie spodziewał się takich słówPapież Franciszek zawiódł wszystkich. Nikt nie spodziewał się takich słówCzytaj dalej

Danuta Holecka i niemal pół miliona złotych rocznie

Zarobki osób prowadzących programy telewizji publicznej ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety pensja Krzysztofa Ziemca wynosi około 33 tys. zł miesięcznie. Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach na zmianę prowadzą emitowany w TVP Info program "Minęła 20". Co więcej, jak przypomina "Fakt", Rachoń jest gospodarzem cotygodniowego programu „Woronicza 17”, Klarenbach zaś – „Forum” i „Minęła 8”. Obaj panowie zarabiają średnio ponad 25 tys. zł.

Wynagrodzenie dziennikarzy prowadzących główne wydanie "Wiadomości" wynosi zaś około 40 tys. zł miesięcznie. Tyle zarabiają Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Nietrudno policzyć, że to niemal pół miliona złotych rocznie.

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" postanowili zapytać Jacka Kurskiego, czy Telewizję Polską stać na tak wysokie pensje zatrudnianych przez nią dziennikarzy. – Wynagrodzenie objęte jest tajemnicą korporacyjną, ale generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań – odparł prezes TVP. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji z 2013 roku ówczesny szef i gospodarz „Wiadomości” Piotr Kraśko pobierał pensję w wysokości 50 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

1.Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek

2. Ile zarabia premier Mateusz Morawiecki? Znalezienie informacji o jego zarobkach jest wyjątkowo trudne

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Potężne trzęsienie ziemi. Służby: "Najsilniejsze, jakie przeżyłem". Zaskakująca wiadomość ze świata