wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ile naprawdę zarabia Danuta Holecka? Będzie jedną z najzamożniejszych emerytek w kraju

8 Lutego 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Danuta Holecka jest obecnie królową "Wiadomości" TVP. Choć jej kariera w Telewizji Polskiej nie zawsze wyglądała równie kolorowo, dziś dziennikarka jest kierowniczką głównego pasma informacyjnego stacji. W parze z mocno pres

Swoiste "pięć minut" Holeckiej trwa już kilka lat. Choć swego czasu dziennikarka przebywała "na zesłaniu" w TVP3 i TVP Info, jej sytuację znacząco poprawiła zmiana kierownictwa stacji. W tym przypadku była to prawdziwa "dobra zmiana". Taki stan rzeczy nie powinien nas zresztą dziwić. Zdaniem mediów Jacek Kurski jest dobrym znajomym dziennikarki. Holecka może również liczyć na szczególne względy ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

– Walczyła o wyłączność na rozmowy z prezesem PiS. Z sukcesem, bo kiedy umawialiśmy wywiady, ówczesny rzecznik Kaczyńskiego Adam Hofman zastrzegał: prezes przyjedzie, ale tylko pod warunkiem, że do pani Danusi – przekazał dziennikarzom "Nesweeka" ówczesny wydawca TVP Info.

Dziś Danuta Holecka wykorzystuje swe rozmaite koneksje, które, nawiasem mówiąc, nie kończą się na wspomnianym Kurskim czy "przepadającym za czekoladową babką Holeckiej" Jarosławie Kaczyńskim. Szefowa "Wiadomości" miała też m.in. przygotowywać do wystąpień publicznych Andrzeja Dudę.

Danuta Holecka i niemal pół miliona złotych rocznie

Zarobki osób prowadzących programy telewizji publicznej ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". Według informacji gazety pensja Krzysztofa Ziemca wynosi około 33 tys. zł miesięcznie. Michał Rachoń oraz Adrian Klarenbach na zmianę prowadzą emitowany w TVP Info program "Minęła 20". Co więcej, jak przypomina "Fakt", Rachoń jest gospodarzem cotygodniowego programu „Woronicza 17”, Klarenbach zaś – „Forum” i „Minęła 8”. Obaj panowie zarabiają średnio ponad 25 tys. zł.

Wynagrodzenie dziennikarzy prowadzących główne wydanie "Wiadomości" wynosi zaś około 40 tys. zł miesięcznie. Tyle zarabiają Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk. Nietrudno policzyć, że to niemal pół miliona złotych rocznie.

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" postanowili zapytać Jacka Kurskiego, czy Telewizję Polską stać na tak wysokie pensje zatrudnianych przez nią dziennikarzy. – Wynagrodzenie objęte jest tajemnicą korporacyjną, ale generalnie są niższe niż gwiazdorskie gaże z czasów redaktora Kraśki, zwłaszcza w przeliczeniu na liczbę wykonanych zadań – odparł prezes TVP. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji z 2013 roku ówczesny szef i gospodarz „Wiadomości” Piotr Kraśko pobierał pensję w wysokości 50 tys. zł.

Tagi:

TVP

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >