wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Danuta Holecka wyraziła sprzeciw dziennikarzy Telewizji Publicznej wobec rzekomej zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego, dotyczącej chęci likwidacji telewizji publicznej. "Nie damy się zastraszyć", głosi pasek zapowiadający przygotowany materiał.

Holecka zaczęła od przypomnienia telewidzom, na czym opiera się demokratyczne państwo. Cytując stanowisko Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, powiedziała: "Zastraszanie dziennikarzy przez polityków jest jaskrawym naruszeniem zasady wolności słowa, która jest fundamentem ustroju każdego demokratycznego państwa".

To, rzecz jasna, nawiązanie do niedawnych słów nowego kandydata PO w wyścigu po Pałac Prezydencki. Przypomnijmy, że w odpowiedzi na pytania zadane Trzaskowskiemu przez dziennikarza TVP polityk odparł: "Śpieszcie się zadawać pytania, bo niewiele tygodni wam zostało".

Danuta Holecka i "groźby Trzaskowskiego"

Co ciekawe, materiał rozpoczął się jednak od analizy sytuacji dotyczącej zdjęcia utworu Kazika mówiącego o zachowaniu Jarosława Kaczyńskiego podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej z Listy Przebojów "Trójki". Zdaniem jego autora, Konrada Węża, wygrana piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" była efektem "ręcznej manipulacji".

Jaki miałby być cel ów "manipulacji" głosami? Zdaniem redaktora TVP było to "wykonanie politycznej awantury".

Od skandalu dotyczącego Radiowej "Trójki" sprawnie udało się przejść do polityki. Zdaniem autora materiału sprawą zainteresowali się politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy "mówią o cenzurowaniu radia, choć sami otwarcie zapowiadają czystki w mediach publicznych".

W tym miejscu po raz kolejny powrócono do słów Rafała Trzaskowskiego dotyczących Telewizji Polskiej, odnoszących się zapewne do przetaczającej się przez nią "dobrej zmiany". Zdaniem TVP kandydat PO próbował jednak zastraszyć dziennikarzy i tym samym naruszyć zasadę wolności słowa.

"Zastraszanie dziennikarzy przez polityków ma zawsze na celu uruchomienie mechanizmu autocenzury w mediach, czyli samoograniczania się także innych dziennikarzy i niepodejmowania przez nich w publikacjach trudnych i kontrowersyjnych problemów społecznych, co w oczywisty sposób niszczy zasadę wolnego słowa i prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich", przekazała dyrektor CMWP SDP Jolanta Hajdasz, cytowana przez stronę intenetową założonego przez ojca Rydzyka Radia Maryja.

Źródło: wiadomosci.tvp.pl / radiomaryja.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >