Danuta Holecka. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Maja 2020

"Wyszłam z newsroomu, uklękłam i zaczęłam prosić o pomoc". Danuta Holecka przeżyła nieprawdopodobną historię, dziś o niej przypominamy

Danuta Holecka, twarz "dobrej zmiany" w Telewizji Polskiej, dwa lata temu udzieliła obszernego wywiadu prawicowemu tygodnikowi "Do Rzeczy". W materiale, który zatytułowano "Dzięki TVP widzimy dziś więcej", opowiedziała m.in. o swoistym cudownym ozdrowieniu.

Szczegóły rozmowy kierowniczką głównego pasma informacyjnego TVP z tygodnikiem przytacza portal gazeta.pl. Warto dodać, że opublikowane w 2018 roku wydanie "Do Rzeczy" zdecydowało się umieścić dziennikarkę na okładce.

Choć spora część społeczeństwa krytykuje nową odsłonę "Wiadomości", Holecka zapewniała, że obecnie telewizja publiczna "widzi więcej".

Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiBardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemiiCzytaj dalej

Danuta Holecka: "O Bogu, dobrej zmianie i lawinie hejtu"

Gazeta opisała rozmowę z prowadzącą "Wiadomości" słowami "O Bogu, dobrej zmianie i lawinie hejtu". Cytowana przez gazetę.pl Holecka opowiadała m.in. o ogromnym wpływie, jakie na jej życie miało liceum sióstr nazaretanek. Jak twierdzi, nauczyła się wówczas, że "życia nie wolno się bać".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Dziennikarka opowiedziała też historię, po której, jak sama twierdzi, "wylała się na nią fala hejtu". Wspomniała ból zęba, który dopadł ją na chwilę przed prowadzeniem "Wiadomości", oraz sposobie, w jaki z nim sobie poradziła.

"Wyszłam z newsroomu, uklękłam i zaczęłam prosić: Panie Boże, pomóż, bo zwariuję. (...) Niech pan sobie wyobrazi, że po chwili wstałam z kolan, wróciłam do swojego biurka, usiadłam przy komputerze i nagle poczułam, że mogę skoncentrować się na pracy", zapewnia.

Co ciekawe, Holecka odmówiła oceny rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczyła, że "zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
  3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
  4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
  5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
  6. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa

Źródło: gazeta.pl