wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

1500 zł do czynszu przez pół roku. Rząd wyciąga kolejne pieniądze

25 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Czynsz będzie współfinansowany przez obóz rządzący? Członek Rady Ministrów przedstawił odważne deklaracje. Wiceminister rozwoju zaproponował kolejny program socjalny, który ma wesprzeć poszkodowanych przez pandemię najemc&oacut

Kryzys epidemiczny odcisnął swoje piętno na portfelach Polek i Polaków. Rząd Prawa i Sprawiedliwości od samego początku pandemii stale poszerza swoją ofertę socjalną. 500 plus, postojowe, opiekuńcze, czy też 300 plus, to zaledwie część świadczeń, które przekazano na konta bankowe naszego społeczeństwa. Tym razem wiceminister rozwoju zaproponował zupełnie nowy program. 1500 złotych dopłaty do czynszu ma wesprzeć poszkodowanych najemców.

Czynsz będzie współfinansowany przez rząd? 1500 złotych może trafić do potrzebujących najemców

W rozmowie z Money.pl, przedstawiciel Rady Ministrów Robert Nowicki wskazał, że dopłata do czynszu wejdzie w życie już w najbliższej przyszłości. Kolejny program socjalny Zjednoczonej Prawicy jest skierowany do najemnców i będzie obowiązywać przez 6 miesięcy. Polityk Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył, że po przyznanie zasiłku niezbędne będzie wykazanie strat, jakie miała spowodować pandemią. Spadek dochodów o przynajmniej 25% uprawni do pobieranie dopłaty do czynszu. Gość programu Money.pl "To się liczy" przedstawił bardzo odważne deklaracje.

 Nowy projekt wynika z pakietu mieszkaniowego, który miał kompleksowo rozwiązywać problemy Polek i Polaków na tej płaszczyźnie. - Pakiet mieszkaniowy aktualnie jest procedowany. Została powołana specjalna podkomisja, ponieważ projekt składa się z 22 ustaw - deklarował Robert Nowicki dla Money.pl. Przedstawiciel Rady Ministrów wskazywał, że założenia przepisów w sprawie dopłat do czynszów powinny wejść w życie jeszcze w grudniu. Z pewnością pomogłoby to wielu najemcom, którzy ucierpieli w wyniku kryzysu gospodarczego. 

Czynsz jest jednym z największych obciążeń dla naszego budżetu. - Zaproponowany przez nas szeroki pakiet zmian w budownictwie społecznym i komunalnym jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na tańsze mieszkania na wynajem. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, wywołanej pandemią koronawirusa, zapotrzebowanie to może rosnąć - deklarowała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem Filarybiznesu.pl.

Źródło: [Money.pl/Filarybiznesu.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >