czterdziestolatek. YouTube.com/ewaponauszpolewiczŹródło: YouTube.com/ewaponauszpolewicz
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 26 Lipca 2020

Kim tak naprawdę była Ewa Milde i na co zmarła? Poruszająca historia niezwykłej polskiej aktorki znanej z "Czterdziestolatka"

"Czterdziestolatek" przyniósł jej sławę. Poza aktorstwem zajmowała się reżyserią i dziennikarstwem. Występowała również w kultowym serialu "Alternatywy 4". W momencie śmierci miała 76 lat, a informację do wiadomości publicznej podał jej mąż.

Ewa Milde-Prus, bo tak właściwie nazywała się aktorka, była uwielbiana przez Polki i Polaków, głównie za swój dorobek artystyczny i niezwykły talent aktorski. Urodziła się w 1944 roku w Skierniewicach, a predyspozycje do zawodu przejawiała już jako bardzo młoda osoba.

Dramatyczna relacja ojca Milo. Jego ukochane dziecko rzuciło się do Wisły przez szykany i upokorzeniaDramatyczna relacja ojca Milo. Jego ukochane dziecko rzuciło się do Wisły przez szykany i upokorzeniaCzytaj dalej

"Czterdziestolatek" i "Alternatywy 4" przyniosły jej sławę. Nie żyje Ewa Milde, dla wielu to prawdziwy cios

Oprócz wyżej "Czterdziestolatka", brała występowała też w "Misiu", "Tulipanie" czy "Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy". Pod koniec lat 80. jednak zniknęła w Polski. Wyjechała robić karierę do Stanów Zjednoczonych, gdzie udało jej się nawiązać współpracę ze sceną artystyczną Polonii. Stworzyli też z mężem kabaret Bocian i Grupę Teatralną Proscenium. Pisała całe dnie scenariusze i przynosiło jej to wiele radości. W taki sposób również się spełniała. 

Wreszcie ujawniono, ile Jacek Kurski zarobił jako prezes TVP. Kosmiczne kwoty, wielu Polaków może jedynie pomarzyćWreszcie ujawniono, ile Jacek Kurski zarobił jako prezes TVP. Kosmiczne kwoty, wielu Polaków może jedynie pomarzyćCzytaj dalej

Była inteligentna jak żyletka, a jednocześnie bardzo wrażliwa. Miała cienką skórę, którą bardzo pieczołowicie kryła. Miała też duże poczucie humoru i była nierozerwalnie związana z Polską – mówiła dla PAP Ewa Uszpolewicz-Figurski, sekretarz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Ameryce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie zgotowali "przywitanie" ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Nagranie dla wyjątkowo wytrwałych
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Nowy podatek od stycznia 2021 roku. Na zakupach zapłacimy wszyscy bez wyjątku
 

Ewa Milde ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w mieście Łodzi. Swój debiut zaliczyła na deskach Teatru Ziemii Łódzkiej, gdzie wyróżniała się na tle innych niezwykłą naturalnością podczas gry aktorskiej i kreatywnością. Później związała się z koszalińskim Teatrem Bałtyckim, szczecińskim Teatrem Dramatycznym, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu oraz warszawskim Teatrem Ateneum. Wieść o jej śmierci wstrząsnęła opinią publiczną.

Aktorka niestety zmarła 24 lipca br. w wieku 76 lat w Chicago. Bogdan Łańko poinformował media o tym tragicznym zdarzeniu. Okazuje się, że Ewa Milde znana z "Czterdziestolatka" zmagała się z ciężką chorobą, jednak do wiadomości publicznej nie zostały podane szczegóły. Jej pogrzeb odbył się 25 lipca w Chicago, jednak ostatecznie ma zostać pochowana w Polsce.

Na zdjęciu wyróżniającym możemy zobaczyć screen pochodzący z reportażu o kabarecie Bocian umieszczonym na kanale YouTube/ewaponauszpolewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekła największa tajemnica ojca małej Madzi. Aż ciężko uwierzyć
  2. Auto nagle stanęło w płomieniach. Duże utrudnienia na drodze, trwa akcja służb
  3. Jak Szumowski zmieniał zdanie o maseczkach
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Samochód wjechał w grupę turystów. Są ciężko ranni. Druzgocące zdarzenie w europejskim mieście