wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ogłoszono nowe czerwone i żółte strefy w Polsce. Aż 44 powiaty

1 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nowe czerwone strefy w naszym kraju. Podjęto decyzję w sprawie kolejnych rejonów, które zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. Wśród nich znajdują się aż 4 miasta wojewódzkie. Warto się zainteresować i przygotować na nadchod

Kilka chwil temu Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wiadomości w sprawie kolejnego dobowego rekordu zakażeń. Od września nieustannie przekraczamy kolejne bariery. TVN24 przekazało, że znaczny wzrost zachorowań ma też wpływ na dodatkowe przepisy w konkretnych miejscowościach. Teraz już 44 powiaty będą musiały respektować zasady ścisłego reżimu sanitarnego. Czerwone strefy oraz żółte strefy zostały wprowadzone na mocny rozporządzenia z 30 września.

Nowe czerwone strefy wejdą w życie

Ministerstwo Zdrowia podczas rezygnacji z niektórych obostrzeń, postanowiło spojrzeć indywidualnie na każdą miejscowość. Rejony, gdzie występuje wyjątkowo mało zakażeń, nie muszą aż tak restrykcyjnie podchodzić do zagrożenia epidemicznego. Rządowy projekt "ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii", jak podaje TVN24, stanowi specjalną listę powiatów, które są podzielone na czerwone strefy oraz żółte strefy.  

Poniżej przedstawiamy, jakie powiaty zostaną włączone do listy czerwonych stref: aleksandrowski w województwie kujawsko-pomorskim, żniński w województwie kujawsko-pomorskim,  białostocki w województwie podlaskim, działdowski w województwie warmińsko-mazurskim, gostyński w województwie wielkopolskim, krotoszyński w województwie wielkopolskim, międzychodzki w województwie wielkopolskim, głubczycki w województwie opolskim, kartuski w województwie pomorskim, miasto na prawach powiatu Sopot w województwie pomorskim, kłobucki w województwie śląskim, limanowski w województwie małopolskim, myślenicki w województwie małopolskim, nowotarski w województwie małopolskiml, tatrzański w województwie małopolskiml,  łęczyński w województwie lubelskim oraz otwocki w województwie mazowieckim. 

Poza czerwonymi strefami występują również żółte strefy, które nie są objęte aż tak rygorystycznymi przepisami. TVN24 przedstawia następną listę: "bartoszycki w województwie warmińsko-mazurskim, iławski w województwie warmińsko-mazurskim, nidzicki w województwie warmińsko-mazurskim, bełchatowski w województwie łódzkim, piotrkowski w województwie łódzkim, wieluński w województwie łódzkim, brzeski w województwie opolskim, oleski w województwie opolskim, bytowski w województwie pomorskim, kościerski w województwie pomorskim, nowodworski w województwie pomorskim, gdański w województwie pomorskim, miasto na prawach powiatu Gdańsk w województwie pomorskim, miasto na prawach powiatu Gdynia w województwie pomorskim, pucki w województwie pomorskim, słupski w województwie pomorskim, wejherowski w województwie pomorskim, dębicki w województwie podkarpackim, miasto na prawach powiatu Rzeszów w województwie podkarpackim, mielecki w województwie podkarpackim, janowski w województwie lubelskim, kielecki w województwie świętokrzyskim, miasto na prawach powiatu Kielce w województwie świętokrzyskim, nowosądecki w województwie małopolskim, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim, suski w województwie małopolskim, wadowicki w województwie małopolskim, miasto na prawach powiatu Szczecin w województwie zachodniopomorskim, ostrowski w województwie wielkopolskim, wolsztyński w województwie wielkopolskim, przasnyski w województwie mazowieckim, żyrardowski w województwie mazowieckim, trzebnicki w województwie dolnośląskim, wysokomazowiecki w województwie podlaskim".

"Radio Zet" wyjaśnia, że na terenie żółtej strefy wdrażane będą obostrzenia, które dotkną imprez rodzinnych. Rozgłośnia podaje, że na weselach zapanuje limit 75 osób. W miejscach publicznych takich jak targi nałożone zostanie ograniczenie jednej osoby na cztery metry kwadratowej. Wydarzenia sportowe będą mogły zgromadzić jedną czwartą danego stadionu. W przypadku czerwonych stref mamy do czynienia z wyjątkowymi restrykcjami. W weselach będzie mogło wziąć udział 50 osób. Działanie lokali gastronomicznych zostanie ograniczone do 22:00. Niezbędne będzie zasłanianie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej stanowić. Zakazane zostanie też organizowanie imprez towarzyskich. 

Źródło: [TVN24]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >