wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Cezary 2021. Protest na rozdaniu nagród, aktorka rozebrała się na scenie

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Aktorka Corrine Masiero zaprotestowała przeciw sytuacji kultury w czasach pandemii. W trakcie rozdania Cezarów, najbardziej prestiżowych nagród filmowych we Francji, artystka rozebrała się na scenie, prezentując widoczne na jej plecach znami

W piątkowy wieczór odbyła się 46. ceremonia rozdania Cezarów. Wydarzenie nie obyło się bez nawiązań do istotnych zagadnień społecznych, jak choćby sytuacji aktywistów LBGT czy przemocy, jakiej doświadczają czarnoskórzy.

Można się zastanawiać, gdzie jest nasze człowieczeństwo, kiedy niewolnictwo zostało uznane za zbrodnię przeciwko ludzkości [], a tymczasem ludzie, którzy czynnie uczestniczyli w zbrodniach przeciwko niej, są gloryfikowani na posągach – mówił cytowany przez tvn24.pl Jean-Pascal Zadi, laureat Cezara jako „nadzieja męskiego aktorstwa”.

Prowadząca galę Marina Fois skrytykowała z kolei ministra kultury Roselyne'a Bachelota za niewystarczające wsparcie kultury w dobie pandemii koronawirusa.

Corrine Masiero: Oddaj nam sztukę, Jean

Najwięcej kontrowersji wzbudziło jednak wystąpienie aktorki Corrine Masiero. Artystka pojawiła się na scenie w zakrwawionym stroju osła. Następnie zrzuciła z siebie kostium, pod którym widniała poplamiona krwią suknia.

Finalnie Masiero rozebrała się do naga, zaznaczając, że w czasie pandemii ludzie z sektora kultury są „właśnie tacy, całkowicie nadzy”. Na plecach aktorki znajdował się napis „Oddaj nam sztukę, Jean”, który w jawny sposób nawiązywał do premiera Francji Jeana Castexado.

Maserio pojawiła się na scenie, by ogłosić, kto został laureatem Cezara za najlepsze kostiumy. Wystąpienie aktorki z początku wzbudziło konsternację zebranej widowni. Po chwili na sali rozległy się jednak brawa.

W trakcie Cezarów 2021 nie zabrakło też polskiego akcentu. W kategorii film zagraniczny do nagrody nominowane było bowiem „Boże ciało” w reżyserii Jana Komasy. Statuetka powędrowała jednak do Thomasa Vinterberga, reżysera filmu „Na rauszu”, w której główną rolę męską zagrał Mads Mikkelsen.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy komunikat ws. szczepionek. Dotyczy Polski i liczby dawek

  • Spotkał się z Kaczyńskim w zaciszu jego gabinetu. Ujawnia, jaki jest naprawdę

  • Zapukają do drzwi i sprawdzą. ZUS zaostrzył kontrole

Źródło: tvn24.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
JAKUB ORZECHOWSKI / SE /East News

Świat

Niemcy będą wymagali testów od niezaszczepionych podróżnych. Nowe zasady od 1 sierpnia

Czytaj więcej >