wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co działo się w domu przed zamordowaniem dziecka przez Grzegorza P.?

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W sobotni wieczór w miejscowości Kozłów 42-letni mężczyzna pobił metalową pałką swojego 13-letniego syna oraz jego 10-letniego kolegę. Młodszy z chłopców zmarł. W rozmowie z "Faktem" sąsiedzi Grzegorza P. opowiedzieli o zach

W sobotę 27 marca Polską wstrząsnęła wiadomość płynąca z miejscowości Kozłów (województwo małopolskie), gdzie spędzający wieczór przed telewizorem 13-letni Wiktor i 10-letni Filip zostali pobici metalową pałką przez 42-letniego ojca starszego z chłopców.

Matka Wiktora, która niedługo wcześniej rozstała się z Grzegorzem P., przebywała wówczas w sklepie. 42-latek miał przyjść do podniszczonego bloku w Kozłowie pod pretekstem odebrania swoich rzeczy. Mężczyzna natychmiast wszczął awanturę.

Ojciec Wiktora chwycił za metalową pałkę i zaatakował nią chłopców. 10-letniego Filipa nie udało się uratować. Syn Grzegorza P. walczy o życie. 13-latek został przewieziony śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę na jednej z miejscowych posesji. Zobaczywszy policjantów, Grzegorz P. usiłował odebrać sobie życie.

Tragedia w Kozłowie. "Tam się źle działo"

Dziennik "Fakt" dotarł do osób z otoczenia 42-latka, pytając, czy zachowanie Grzegorza P. mogło sygnalizować nadejście tragedii.

Tam się źle działo! Tragedia wisiała w powietrzu. Najpierw się kłócili, on ją okładał pięściami i wyzywał, groził, a za chwilę już szli radośnie za rękę, jakby nic się nie stało – przekazała jedna z sąsiadek rodziny.

Mieszkańcy Kozłowa niechętnie wypowiadają się na temat wytatuowanego, dobrze zbudowanego mężczyzny. – W tym domu uczciwie zarabiała tylko Justyna. Była sprzedawczynią w sklepie nieopodal domu. Grzesiek albo siedział w więzieniu za różne przestępstwa, albo zdobywał pieniądze nielegalnie – wskazała pani Anna, cytowana przez Fakt.pl.

Sytuacja w domu miała być daleka od ideału. – Kiedyś, jak tamtędy szłam, to leciały wiązanki wulgaryzmów, słyszałam, jak ich synek krzyczał do ojca, że go nienawidzi – zaznacza rozmówczyni dziennika.

Według relacji sąsiadów przed dwoma laty rodzinie założono niebieską kartę, wprowadzoną w latach 90. jako środek pomocy ofiarom przemocy domowej.

Grzegorz P. miał zostać oskarżony o znęcanie się nad rodziną. Z informacji przekazanych przez sąsiadów wynika, że matka 13-latka z czasem zdecydowała się jednak wycofać zarzuty. – Wybaczyła Grzegorzowi i przyjęła go znów pod dach – wspomniał jeden z rozmówców "Faktu".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Stanisław Karczewski bronił Daniela Obajtka w WP

  • Wiceminister Buda o stanie nadzwyczajnym: Możliwość jest brana pod uwagę

  • Prymas Polak: Kościołów zamykać nie trzeba, trzeba przestrzegać obostrzeń

źródło: Fakt / TVN24

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >