wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wzrosła liczba osób zakażonych w Chinach. Zanotowano bardzo dużo nowych przypadków

13 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Chiny zdawały się poradzić już sobie z epidemią koronawirusa. Niestety, wczoraj zanotowano tam ponowny wysoki wzrost zachorowań. Zanotowano tam aż 108 nowych przypadków. Wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Chinom jednak nie udało się całkowicie wygasić epidemii koronawiursa SARS-Cov-2. Jak poinformowały lokalne władze, 10 z 108 nowych przypadków okazało się zarażeniami na poziomie lokalnym, a nie przywleczonym z innych krajów. Oznacza to, że w chińskiej populacji wciąż istnieją przypadki tzw. zarażeń poziomych.

Chiny: 3341 zgonów, 82 160 zarażeń

Piąty miesiąc epidemii przyniósł w państwie środka zdecydowany spadek liczby zachorowań oraz zgonów z powodu wirusa. Władzom jednak wciąż nie udaje się całkowicie wygasić epidemii. W związku z tym nie wszystkie ograniczenia dotyczące przemieszczania się, noszenia maseczek i działania fabryk zostały zniesione. W dalszym ciągu obowiązuje również obowiązkowa dla wszystkich przyjeżdżających dwutygodniowa kwarantanna na własny koszt. 

Chińskie władze poinformowały także o niewliczanych do ogólnego bilansu 61 bezobjawowych przypadkach. Dobra sytuacja utrzymuje się zaś w prowincji Hubei, w której zaczęła się tegoroczna pandemia. Od 2 dni nie zanotowano tam żadnego nowego przypadku zarażenia koronawirusem. Niedawno zniesiono tam trwające od kilku miesięcy ograniczenia przemieszczania się. Według medialnych doniesień życie wraca tam na stare tory. Kłopoty mają jednak popularne tam dotychczas targi żywych zwierząt. W związku z tym, że epidemia rozpoczęła się prawdopodobnie na jednym z nich, miejsca te zaczęły się ludziom kojarzyć z chorobami i są przez większość Chińczyków omijane. 

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 1,6 miliona ludzi, zmarło 98 tysięcy, a wyzdrowiało 360 tysięcy. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 6674 zachorowań oraz 232 zgony. 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >