Chiny. Paul Brown/REX ShutterstockŹródło: Paul Brown/REX Shutterstock
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 13 Kwietnia 2020

Wzrosła liczba osób zakażonych w Chinach. Zanotowano bardzo dużo nowych przypadków

Chiny zdawały się poradzić już sobie z epidemią koronawirusa. Niestety, wczoraj zanotowano tam ponowny wysoki wzrost zachorowań. Zanotowano tam aż 108 nowych przypadków. Wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Chinom jednak nie udało się całkowicie wygasić epidemii koronawiursa SARS-Cov-2. Jak poinformowały lokalne władze, 10 z 108 nowych przypadków okazało się zarażeniami na poziomie lokalnym, a nie przywleczonym z innych krajów. Oznacza to, że w chińskiej populacji wciąż istnieją przypadki tzw. zarażeń poziomych.

Nie żyje znany i lubiany kierowca. Odszedł nagle w niedzielęNie żyje znany i lubiany kierowca. Odszedł nagle w niedzielęCzytaj dalej

Chiny: 3341 zgonów, 82 160 zarażeń

Piąty miesiąc epidemii przyniósł w państwie środka zdecydowany spadek liczby zachorowań oraz zgonów z powodu wirusa. Władzom jednak wciąż nie udaje się całkowicie wygasić epidemii. W związku z tym nie wszystkie ograniczenia dotyczące przemieszczania się, noszenia maseczek i działania fabryk zostały zniesione. W dalszym ciągu obowiązuje również obowiązkowa dla wszystkich przyjeżdżających dwutygodniowa kwarantanna na własny koszt. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada zaostrzenie zasad bezpieczeństwa. Życie seniorów diametralnie się zmieni, chodzi o DPS-y
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów 

Chińskie władze poinformowały także o niewliczanych do ogólnego bilansu 61 bezobjawowych przypadkach. Dobra sytuacja utrzymuje się zaś w prowincji Hubei, w której zaczęła się tegoroczna pandemia. Od 2 dni nie zanotowano tam żadnego nowego przypadku zarażenia koronawirusem. Niedawno zniesiono tam trwające od kilku miesięcy ograniczenia przemieszczania się. Według medialnych doniesień życie wraca tam na stare tory. Kłopoty mają jednak popularne tam dotychczas targi żywych zwierząt. W związku z tym, że epidemia rozpoczęła się prawdopodobnie na jednym z nich, miejsca te zaczęły się ludziom kojarzyć z chorobami i są przez większość Chińczyków omijane. 

Do dzisiaj na świecie koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 1,6 miliona ludzi, zmarło 98 tysięcy, a wyzdrowiało 360 tysięcy. Epidemia spowodowała całkowity paraliż światowej gospodarki oraz gwałtowny wzrost bezrobocia. Obecny również w Polsce wirus wywołał jak dotąd 6674 zachorowań oraz 232 zgony. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
  3. Zrozpaczony ojciec zgodził się na przeszczep organów zmarłego syna. Pewnego dnia otrzymał paczkę z niespodziewanym prezentem
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji

Źródło: Polsat News