Ceny nad polskim morzem po raz kolejny zszokowały użytkowników internetu.. wykop.pl/Saylar
Źródło: wykop.pl/Saylar
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Lipca 2020

Nie zgadniecie, ile kosztował ten gofr. Internauci ujawniają skandalicznie wysokie ceny nad polskim morzem

Ceny panujące nad polskim morzem nigdy nie należały do okazyjnych. Kwoty, jakie po zakończeniu związanej z koronawirusem kwarantanny trzeba zapłacić za nieuchodzące za luksusowe produkty, ostatnimi czasy mogą jednak przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Sieć obiegł kolejny przykład swoistej drożyny, jaka czeka na odwiedzających Bałtyk turystów.

Reakcja właścicieli kurortów oraz restauracji na odmrożenie gospodarki, które nastąpiło po ogłoszeniu przez rząd informacji o złagodzeniu epidemii, była dwojaka. Jedni obniżali ceny, chcąc przyciągnąć turystów spragnionych odpoczynku po doświadczeniach związanych z wymuszoną izolacją. Inni, chcąc odrabiać spowodowane lockdownem straty, znacznie je podwyższali. Tych drugich, jak się zdaje, mamy niestety więcej.

Ceny nad polskim morzem

Przed niespełna miesiącem dziennikarze "Faktu" opublikowali śledztwo dziennikarskie, z którego wynika, że przeciętna, trzyosobowa rodzina za wczasy nad polskim morzem zapłacić może nawet do 4 tysięcy złotych. – Przyczyny wzrostu cen są zróżnicowane. Zwiększył się popyt na wyjazdy krajowe i to wykorzystują popularne kurorty, które zresztą nigdy nie były tanie. Drugą przyczyną jest wzrost cen żywności. Wiele biur oferuje bowiem w pakiecie nocleg i wyżywienie – mówiła w rozmowie z dziennikiem Iwona Masłowska z Turystycznej Organizacji Otwartej.

Ogromną część sieci obiegło zdjęcie przedstawiające opiewający na horrendalną kwotę rachunek, jaki przyszło zapłacić polskim turystom za rybę z frytkami. Przypadek nie był jednak bynajmniej odosobniony. Użytkownicy internetu prześcigają się w doniesieniach dotyczących drożyzny panującej po polskiej stronie Bałtyku. Tym razem przyszło nam prześledzić ceny, jakie trzeba zapłacić za najzwyklejszego gofra.

Jeden z użytkowników portalu wykop.pl postanowił zafundować zagadkę internautom, publikując zdjęcie gofra, którego zakupił w Międzyzdrojach, w okolicy molo, pytając jednocześnie o jego przewidywaną cenę. Podczas gdy jedni celowali w 12 czy 16 zł, inni, nieco ironizując, mówili o 120. Prawda klasycznie leżała jednak po środku. Za gofra z czekoladą i owocami polski turysta zapłacił aż 26 zł. Astronomiczne ceny, jak widzimy, nie ograniczają się zatem jedynie do popularnych, kojarzących się turystom z wypoczynkiem nad Bałtykiem ryb.

Skandaliczne ceny nad polskim morzem.

Źródło: fakt.pl / wykop.pl