wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

8 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Centrum Zdrowia Dziecka funkcjonuje w Warszawie od 1977 roku. Od początku swojego istnienia mierzy się z niedoborem leżanek dla rodziców. Oni sami postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Na facebooku powstała grupa "SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z CZD". 12 tys. rodziców dzięki niej od 3 lat wymienia się informacjami na temat dostępności leżanek.

– Oni robią nawet za dużo, odciążają całkowicie szpital. Kawę potrafią zostawić na korytarzu z karteczką "z pozdrowieniami od SOS". Są wszędzie, mają swoje łóżka, pożyczają, przywożą. Ale teraz sytuacja z brakiem łóżek ich przerosła – mówi na łamach mamadu.pl, Sonia mama dziewczynki cierpiącej na zespół wad genetycznych.

Łóżek dla dzieci nie brakuje, problem z tymi dla rodziców. Swego czasu na terenie szpitala funkcjonowała wypożyczalnia leżanek. Niestety, na początku tego miesiąca ją zamknięto. Jak zauważa portal, trudno wytłumaczyć dziecku że rodzice muszą spać w hotelu. Na szkolnym krześle byłoby im trudno wytrzymać.

Centrum Zdrowia Dziecka wspierana z zewnątrz

Szpital wspierają dziś liczne fundacje. Funkcjonują również internetowe zbiórki. Niestety, dodatkowe problemy sprawiać mogą tutaj regulaminy szpitali, które w kontekście leżanek są bardzo restrykcyjne.

– Te łóżka są niezbędne, bo dwa tygodnie wytrzyma się na podłodze, ale kilka miesięcy? Jestem w trakcie ustalania ze szpitalem dokładnych wytycznych. Nie wiemy, ile pieniędzy uda nam się uzbierać i jaki typ łóżek będzie potrzebny. Bo można kupić takie "kanadyjki" za 100 złotych, ale one długo nie wytrzymają. To się raczej nie opłaca, potem będzie trzeba organizować kolejną zbiórkę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jedno takie łóżko to będzie kwota rzędu 1200 złotych – tłumaczy Anna Ojer.

Pod tym linkiem znaleźć można jedną ze zrzutek.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >