wtv.pl > Świat > Mieszkańcy walczą z pazerną kurią. Mogą pożałować, że poskarżyli się papieżowi
Michalina Kobla
Michalina Kobla 19.03.2022 08:40

Mieszkańcy walczą z pazerną kurią. Mogą pożałować, że poskarżyli się papieżowi

wtv
WTV.pl

O sprawie mieszkańców Brzezin pisaliśmy już wcześniej, w tym artykule. Osobą, która stanęła na czele zdruzgotanych mieszkańców, był Sławomir Pawlik. To on napisał list do abp. Grzegorza Rysia z prośbą o interwencję. Jedno z pismo skierowane zostało również do Konferencji Episkopatu Polski. Żadne z dotychczasowych działań nie przyniosło jednak realnej zmiany.

Mieszkańcy posunęli się więc do ostateczności. Przy pomocy kancelarii prawnej, skonstruowali list, który trafić ma w ręce samego papieża Franciszka. Kurii się to bardzo nie podoba.

Cena pogrzebu w Brzezinach to nawet 10 tys zł. Kuria twierdzi, że już się wytłumaczyła

 - Kuria Metropolitalna Łódzka wyraża ubolewanie, że w sprawie tzw. cen pochówku na cmentarzu wyznaniowym w Brzezinach - mimo nieustannych wyjaśnień ze strony Archidiecezji Łódzkiej przesyłanych do mediów i publikowanych na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej - ma miejsce ciągłe powielanie nieprawdy - zapowiada archidiecezja łódzka.

Jak wyjaśniono wysokie opłaty? Kosztami wywozu śmieci czy ceną mediów.

 - Kuria jednocześnie oświadcza, że w obronie dobrego imienia administratora cmentarza zamierza wystąpić na drogę prawną - zapowiada kuria.

Stojący na czele pokrzywdzonych Pawlik ujawnił w rozmowie z Wirtualną Polską, że ma nadzieję na proces. Wówczas duchowni musieliby przedstawić wszystkie, posiadane przez siebie dokumenty. Jego zdaniem kuria zataja koszty obsługi cmentarza.

Powiązane