wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co się dzieje? CBA właśnie weszło do warszawskiego ratusza

10 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

CBA postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce. Funkcjonariusze weszli na teren warszawskiego ratusza. Rafał Trzaskowski zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? Chodzi o wydarzenia związane z awarią "Czajki".

W ostatniej chwili media przekazały zaskakujące informacje o wzmożonej aktywności Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazuje się, że służby postanowiły przyjrzeć się działalności warszawskiego ratusza. Polskie Radio informuje, że funkcjonariusze weszli do urzędu. Mają zamiar przeprowadzić kontrolę w sprawie "Czajki". Wciąż nie wiemy, co dokładnie chcą sprawdzić służby. Przedstawiciele opozycji ani Rafał Trzaskowski nie zabrali jeszcze głosu w sprawie kontroli CBA.

CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o "Czajkę".

Polskie Radio przekazało za pośrednictwem Twittera wiadomości o kontroli CBA. Chodzi o wydarzenia wokół awarii "Czajki". Przesył ścieków do Wisły od kilku dni nie schodzi z medialnego świecznika. Był to drugi już tego typu incydent. Prawo i Sprawiedliwości wykorzystało sytuację, by obarczyć winą za zdarzenie Rafała Trzaskowskiego. "CBA weszło do stołecznego Ratusza. Chodzi o nadzór władz miasta nad funkcjonowaniem przesyłu ścieków przez Wisłę do Oczyszczalni Ścieków Czajka" - czytamy w komunikacie Polskiego Radia.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego w rozmowie z TVP Info wskazał cel kontroli - Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni "Czajka" - poinformował Temistokles Brodowski. Okazuje się, że śledztwo w sprawie zrzutu ścieków do Wisły jest wielowątkowe. Służby prowadzą dziś szeroko zakrojone działania. Redakcja "Faktu" poinformowała, że wizytę złożono też w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Medium podaje, że chodzi o aferę melioracyjną czyli nieprawidłowości finansowe, do jakich miało dojść podczas prowadzenia działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA.

CBA w najbliższym czasie będzie przeszukiwał warszawski Ratusz pod kątem awarii "Czajki". TVP Info podaje, że Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga rozpoczęła postępowanie. Chodzi o wywołanie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życiu wielu osób. Zagrożenie dotyczy awarii dwóch kolektorów, które sprawiły, że ścieki trafiały bezpośrednio do Wisły.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >