wtv.pl

WTV.pl

Co się dzieje? CBA właśnie weszło do warszawskiego ratusza

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

W ostatniej chwili media przekazały zaskakujące informacje o wzmożonej aktywności Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Okazuje się, że służby postanowiły przyjrzeć się działalności warszawskiego ratusza. Polskie Radio informuje, że funkcjonariusze weszli do urzędu. Mają zamiar przeprowadzić kontrolę w sprawie "Czajki". Wciąż nie wiemy, co dokładnie chcą sprawdzić służby. Przedstawiciele opozycji ani Rafał Trzaskowski nie zabrali jeszcze głosu w sprawie kontroli CBA.

CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o "Czajkę".

Polskie Radio przekazało za pośrednictwem Twittera wiadomości o kontroli CBA. Chodzi o wydarzenia wokół awarii "Czajki". Przesył ścieków do Wisły od kilku dni nie schodzi z medialnego świecznika. Był to drugi już tego typu incydent. Prawo i Sprawiedliwości wykorzystało sytuację, by obarczyć winą za zdarzenie Rafała Trzaskowskiego. "CBA weszło do stołecznego Ratusza. Chodzi o nadzór władz miasta nad funkcjonowaniem przesyłu ścieków przez Wisłę do Oczyszczalni Ścieków Czajka" - czytamy w komunikacie Polskiego Radia.

Rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego w rozmowie z TVP Info wskazał cel kontroli - Czynności mają na celu zabezpieczanie dokumentacji (w tym zapisów elektronicznych) dotyczącej inwestycji budowy i eksploatacji tzw. spalarni, a także związanej z wystąpieniem awarii w oczyszczalni "Czajka" - poinformował Temistokles Brodowski. Okazuje się, że śledztwo w sprawie zrzutu ścieków do Wisły jest wielowątkowe. Służby prowadzą dziś szeroko zakrojone działania. Redakcja "Faktu" poinformowała, że wizytę złożono też w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Medium podaje, że chodzi o aferę melioracyjną czyli nieprawidłowości finansowe, do jakich miało dojść podczas prowadzenia działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA.

CBA w najbliższym czasie będzie przeszukiwał warszawski Ratusz pod kątem awarii "Czajki". TVP Info podaje, że Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga rozpoczęła postępowanie. Chodzi o wywołanie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życiu wielu osób. Zagrożenie dotyczy awarii dwóch kolektorów, które sprawiły, że ścieki trafiały bezpośrednio do Wisły.

Tagi:

Warszawa

Podobne artykuły

Polska

28-letni mężczyzna utopił się w czasie kąpieli w jeziorze w Boszkowie
Czytaj więcej >

Polska

Na autostradzie w okolicach Szczecina płonie czołg. Doszło do eksplozji
Czytaj więcej >

Polska

Wierzący antyszczepionkowcy próbują przekonać, że szczepienia są niebezpieczne. Odwołują się do Bożej Ochrony
Czytaj więcej >

Polska

Pożar w Nowej Białej. Spłonęły zabytkowe budynki
Czytaj więcej >

Polska

Rozpoczęto zbiórki na rzecz pogorzelców z Nowej Białej. Akcję ogłasza abp Jędraszewski
Czytaj więcej >

Polska

Tragedia na wsi. Nie żyje strażak
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]