wtv.pl > Polska > Burmistrz warszawskiej dzielnicy znalazł drogocenny skarb. Natknął się na niego podczas akcji "Sprzątanie świata"
Krystian Mowel
Krystian Mowel 19.03.2022 08:33

Burmistrz warszawskiej dzielnicy znalazł drogocenny skarb. Natknął się na niego podczas akcji "Sprzątanie świata"

wtv
WTV.pl

W sobotę w jednej z warszawskich dzielnic odbyła się okazja „Sprzątanie świata”, w której udział wziął Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. To właśnie on znalazł nietypowy przedmiot tuż obok ścieżki.

Burmistrz znalazł drogocenną torebkę

Akcja sprzątania Lasu Lindego została zorganizowana przed Młodzieżową Radę Bielan. W trakcie sprzątania licznych odpadów pozostawionych w lesie, burmistrz dzielnicy znalazł zakopaną w ziemi elegancką damską torebkę. W jej wnętrzu znajdowały się inne drogocenne przedmioty – złote i srebrne łańcuszki, kolczyki oraz pierścionki. Zdjęcie burmistrza ze znaleziskiem opublikowała na Facebook Młodzieżowa Rada Bielan, informując przy okazji o poszukiwaniach właściciela znaleziska.

Policja zajmuje się szukaniem właściciela 

Według burmistrza znalezienie torebki nie było przypadkowe. Jak stwierdził, ktoś specjalnie zostawił ją w takim miejscu, aby została odkryta. Była zakopana zaledwie dwa metry od ścieżki, a dół, w którym się znajdowała, został zasypany i oznaczony patykiem wbitym w ziemie.

Skarb został przekazany w ręce policjantów z Komisariatu numer V na ulicy Żeromskiego 7. Funkcjonariusze mają znaleźć właściciela torebki i przekazać ją po przedstawieniu odpowiednich dowodów.

Źródło: [polsatnews.pl]

Tagi: Warszawa
Powiązane