wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Co ze Świętami Bożego Narodzenia? Nie ma najlepszych wieści, wszyscy powinni się zainteresować

20 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Od Bożego Narodzenia dzielą nas już zaledwie dwa miesiące. Okres, który kojarzy nam się ze spotkaniami w gronie najbliższych i wspólną ucztą przy wigilijnym stole może w tym roku jednak nie wyglądać tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu Polaków najwspanialszy okres w roku. To właśnie wtedy dochodzi do spotkań członków rodziny, często mieszkającej w różnych zakątkach kraju, a nawet świata. Nic nie odda nam zapachu świeżej choinki, widoku dzieci cieszących się z prezentów czy smaku tradycyjnego karpia w galarecie. Nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej, Boże Narodzenie wyglądać będzie nieco inaczej niż zwykle. Eksperci już teraz zabrali głos.

Boże Narodzenie inne niż wszystkie

Wszystko wskazuje na to, że Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądać nietypowo. Eksperci z CDC, amerykańskiej agencji rządowej Centra Kontroli i Prewencji Chorób, na których opinie powołuje się Wprost.pl, nie pozostawiają złudzeń - święta spędzimy w nowych warunkach sanitarno-higienicznych. Po pierwsze, spotkania przy stole wigilijnym powinny trwać zdecydowanie krócej niż zazwyczaj, a dodatkowo nie może się przy nim znaleźć zbyt dużo osób. Naukowcy zapewniają, że w jednym pomieszczeniu nie powinno przebywać więcej niż 10 ludzi. Pamiętać należy oczywiście o 2,5-metrowych odstępach pomiędzy poszczególnymi biesiadnikami. Eksperci przyznają również, że dobrze, gdybyśmy mieli na sobie maseczki. 

Apel o rozwagę

Specjaliści apelują, by nie lekceważyć ich zaleceń. Sytuacja epidemiologiczna jest dużo groźniejsza niż nam się wydaje. Najlepiej, byśmy w święta Bożego Narodzenia jak najwięcej czasu spędzali z rodziną na dworze, a to z powodu tego, że w zamkniętych pomieszczeniach wirus rozprzestrzenia się zdecydowanie szybciej i łatwiej. Warto również pamiętać o częstej dezynfekcji rąk. Eksperci są również zdania, że o ile istnieje taka możliwość, Boże Narodzenie powinniśmy spędzać "zdalnie", przy pomocy dostępnych rozwiązań technicznych. Zamiast odwiedzać kogoś na drugim końcu kraju, może warto skontaktować się z nim za pomocą Skype? 

Choć ciężko nam to sobie wyobrazić, obostrzenia dotyczące odwiedzin i przemieszczania się po kraju mogą zostać wyostrzone. Pamiętajmy jednak o tym, że Boże Narodzenie to już drugie, po Wielkanocy, duże święta, jakie przyszło nam spędzać w nowej rzeczywistości. Mając głęboką nadzieję, że do grudnia sytuacja choć nieco bardziej się ustabilizuje, bądźmy rozważni i słuchajmy zaleceń ekspertów. 

źródło: radiozet.pl, wprost.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >