Bohdan Łazuka. AGENCJA SE/East News
Źródło: AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Września 2020

Bohdan Łazuka ma poważne problemy ze zdrowiem. "Jest coraz trudniej na ziemskim padole"

Bohdan Łazuka to prawdziwa legenda polskiego kina. Zagrał w wielu kultowych filmach, które do dzisiaj cieszą się wielką oglądalnością. Niestety, stan jego zdrowia jest coraz gorszy. Jak sam przyznaje „jest coraz trudniej na ziemskim padole”.

Żywy symbol polskiego kina, Bohdan Łazuka, narzeka przede wszystkim na serce. Do swojego zdrowia podchodzi jednak z optymizmem.

Bohdan Łazuka o swoim zdrowiu

Znany aktor w rozmowie z „Faktem” zdradził szczegóły dotyczące jego zdrowia. Jak sam przyznaje nie tryska już taką energią jak kiedyś. W 2018 roku Łazuka pośliznął się wychodząc spod prysznica. Wówczas pojawiły się u niego problemy z biodrem. Zdecydował się na serię zabiegów, które miały postawić go na nogi. Niestety, zaczęło dokuczać mu również serce, które „nie wyrabia”. „Człowiek się sypie. Jestem pokiereszowany, jak przystało na pana w moim wieku. Podupadłem na zdrowiu po różnych przygodach w szpitalu i są dni, w których coraz trudniej chodzi mi się po tym ziemskim padole. Niestety taka jest kolej rzeczy. Trudno, żebym miał kondycję 40-latka” – mówi Łazuka.

Bohdan Łazuka nie traci optymizmu i humoru

 
Pomimo swoich problemów ze zdrowiem, zapowiada że już wkrótce „będzie śmigał jak nówka sztuka”. Wszystko za sprawą operacji biodra, która zakończyły się sukcesem. W rozmowie z „Faktem” zażartował w swoim stylu, kierując słowa do osób, które nie są mu przychylne: „Mam złą wiadomość dla moich wrogów. Ku waszej rozpaczy i na złość wam będę żył”.

Bohdan Łazuka znany jest głównie z filmów takich jak „Nie lubię poniedziałku”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Brunet wieczorową porą” czy chociażby znany szerzej młodszej publiczności film „Chłopaki nie płaczą”. Nie bał się żadnej roli, często wcielając się w trudne postacie, tak jak w filmie „Motylem jestem. Historia 40-latka”, gdzie zagrał homoseksualnego tancerza.
 
Źródło: [„Fakt”]