wtv.pl
Zamach w Londynie

wikipedia.org

Bohater z Londynu to morderca, skazany za zabójstwo niepełnosprawnej

2 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Bohater, który był jedną z osób udaremniających piątkowy atak terrorystyczny na brytyjskim London Bridge, jak się okazuje, jest mordercą skazanym w przeszłości za zabójstwo 21-letniej Amandy Chapman

Wciąż nie cichną echa po zamachu terrorystycznym w Londynie, podczas którego zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych. Dalszy rozlew krwi udaremnili znajdujący się na londyńskim moście przechodnie. Tragedia miała miejsce tuż obok budynku Fishmongers' Hall, gdzie, co ciekawe, odbywała się konferencja dotycząca resocjalizacji przestępców. Wśród bohaterów znajdował się również... skazany za zabójstwo morderca.

Atak nożownika udaremnił morderca

28-letni Usman Khan, terrorysta, który w piątek 28. listopada zabił nożem dwie osoby, został ostatecznie unieszkodliwiony przez przechodzących brytyjskim mostem Londyńczyków. Jednym z nich był James Ford, mężczyzna który w 2004 roku zamordował Amandę Chapman, niepełnosprawną umysłowo 21-latkę; Ford udusił dziewczynę, a nastepnie poderżnał jej gardło. Mimo że za popełnioną zbrodnię otrzymał karę dożywocia, po 15 mógł ubiegać się o możliwość warunkowego zwolnienia.

Po piątkowej akcji na moście wizerunek Forda obiegł brytyjskie media. Swego szoku i oburzenia sytuacją nie kryli rodzice zamordowanej Amandy Chapman. James Ford przebywał na jednodniowej przepustce.

– Nie jest bohaterem. Jest mordercą na jednodniowej przepustce, o której my, jako rodzina, nic nie wiedzieliśmy. Zamordował niepełnosprawną dziewczynę. Nie jest bohaterem. Absolutnie nie. Nie obchodzi mnie, co zrobił na tym moście. To ścierwo – powiedziała Daily Mail ciotka ofiary Angela Cox. – Ludzie się nie zmieniają – dodaje.

Czy bohaterski czyn w jakikolwiek, choćby najmniejszy sposób wymazuje popełnioną przez niego przed laty zbrodnie – odpowiedź na to pytanie z pewnością nie jest prosta.

Warto dodać, że jednym z mężczyzn, którzy powstrzymali atak nożownika był Polak. "Facet z kłem wieloryba to Polak, szef kuchni o imieniu Łukasz. Warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie: » Wpuszczamy do tego kraju zbyt wielu mieszkańców Europy Wschodniej«”, napisał na swoim twitterze znany brytyjski dziennikarz, Piers Morgan.

Podobne artykuły

Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Luzowanie obostrzeń w Europie często dotyczy tylko osób zaszczepionych.

Świat

Dobre wieści. Europa w końcu się otwiera, ale tylko dla pewnej grupy

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjna reklama w Niemczech, naigrywają się z Polaków. Internauci żądają reakcji polskiego MSZ

Czytaj więcej >

Świat

Nagłe zatrzymanie polskiego samolotu. Jest reakcja MSZ i oświadczenie PLL LOT, wyjaśniają, co się stało

Czytaj więcej >