wtv.pl
Bogusław Linda

LUKASZ GAGULSKI/East News

Bogusław Linda odkłada operację. Jego stan zdrowia się pogarsza

19 Lutego 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Od kilku dni Bogusław Linda ma znacznie silniejsze dolegliwości, związane z bólem kręgosłupa. Popularny aktor na wszelką cenę chce uniknąć operacji kręgosłupa. Do zabiegu namawia go żona, Lidia Popiel i medycy. O swoim stanie zdrowia gwiazdor poin

  • 27 czerwca Bogusław Linda skończy 71 lat. Jak sam podał dla "Na żywo", czuje, że zaczyna się starzeć. Ostatnie lata miały upłynąć artyście pod znakiem problemów z kręgosłupem

  • Scenarzysta, choć dobrze chroni swoją prywatność, nie ukrył doniesień o uciążliwym bólu kręgosłupa. Według "Na żywo", dolegliwość ma utrudniać wykonywanie nawet najprostszych czynności

  • Sytuacja epidemiczna wraz z lękami mają skutecznie skłaniać Lindę do opóźniania zabiegu. Pomagać mają zaś masaże i specjalne olejki

W rozmowie z tygodnikiem "Na żywo" Bogusław Linda nie potwierdził doniesień o chorobie kręgosłupa, choć przyznał, iż odczuwa skutki biegnącego czasu. Jego głównym lękiem ma być bezradność - nieodłączna cecha starości. 

Od kilku dni Bogusław Linda ma odnotowywać nasilenie dolegliwości

- Starzeję się, rejestruję charakterystyczne sygnały psychofizyczne. Czas biegnie trzy razy szybciej, niż kiedyś - opowiadał - Obawiam się przede wszystkim chorób, co się nieuchronnie wiąże ze starością. Boję się też bezradności - dodawał dla prasy.

Wywiad jest niemal wyjątkowy, gdyż Bogusław Linda wielokrotnie odmawia zdradzania jakichkolwiek informacji o swoim życiu prywatnym. Aktora poznać możemy jedynie z jego ról oraz nieoficjalnych doniesień medialnych. Jednymi z nich były poprzednie relacje reżysera. Jeszcze przed wejściem w związek z Lidią Popiel, według Plejady, artysta miał mieć na swoim koncie liczne romanse w środowisku. Co więcej, swoją żonę także poznał na planie filmowym.

Od kilku lat media informują  o nieustającym bólu kręgosłupa, który ma doskwierać Lindzie. "Na żywo" deklaruje, że ze zdrowiem wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej ma być coraz gorzej. Dolegliwości mają nie tylko utrudniać wykonanie podstawowych czynności, ale też budzić niepokój Lidii Popiel, przyjaciół i medyków.

Medium twierdzi, że bliscy mają namawiać pedagoga do poddania się operacji. Miałaby ona całkowicie zakończyć doskwierający ból, jednak niezbędna miałaby być kilkumiesięczna rehabilitacja. Ma to być pierwsza przyczyna, dla której Bogusław Linda ma zwlekać z podjęciem decyzji.

Kolejnym czynnikiem, jak podaje "Na żywo", ma być lęk przed sytuacją epidemiczną. Szpitale są obecnie przytłoczone ilością zakażeń, a aktor ma obawiać się zakażenia. Jego wiek pozawala na zaklasyfikowanie go do grupy szczególnego ryzyka. - Nie wyobraża sobie pobytu w szpitalu. Szczególnie teraz, w tych dziwnych, niepewnych czasach - miał wyznać kolega artysty.

Nieoficjalne doniesienia wskazują na poddawanie się zabiegom z zakresu medycyny naturalnej. Chodzi konkretnie o masaże. Medium deklaruje, że używa się do nich "specjalnej mikstury". Najprawdopodobniej chodzi jednak o specjalne olejki. - To innowacyjna metoda, ale ma nadzieję, że mu pomoże - twierdzi źródło "Na żywo".

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Najnowszy sondaż CBOS. Polki i Polacy ocenili politykę rządu

  • Chcą walczyć ze stygmatyzacją psychodelików. Twierdzą, że mają potencjał terapeutyczny

  • Jolanta Kwaśniewska pożegnała Andrzeja Kratiuka, swoje bliskiego współpracownika

Źródło: [Na żywo/Plejada]

Podobne artykuły

Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Magda Gessler pokazała piękne zdjęcie z drugiej ciąży. Dziecko niestety zmarło

Czytaj więcej >