wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Biedronka wprowadza bardzo ważne zmiany. Chodzi o pierwszeństwo wejścia do marketu

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Biedronka, wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, postanowiła wprowadzić zmiany mające na celu uchronić seniorów przed niepotrzebnym ryzykiem. Osoby starsze mają mieć pierwszeństwo w wejściu do sklepu oraz obsłudze przy kasach. Uruchomiono r&oacu

Przypomnijmy, że to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby w związku z zakażeniem koronawirusem. Akcja "Zostań w domu" odnosi się, rzecz jasna, do ogółu społeczeństwa, jednak w szczególności zachęca się do niej właśnie osoby starsze.

Z sytuacji najwyraźniej doskonale zdaje sobie sprawę Biedronka, która wprowadza liczne innowacje, mające ułatwić życie emerytom i zredukować czas przebywania przez nich w sklepie. Zmiany zaproponowane przez sieć w ramach akcji "Czas na pomaganie seniorom 65 plus" przytacza Radio ZET.

Biedronka: "To ważne, byśmy wszyscy zatroszczyli się o osoby starsze"

Jak czytamy, w marketach pojawią się dziś specjalne skrzynki, do których będzie można wrzucać wypełnione formularze. Mogą je wypełnić zarówno potrzebujący pomocy seniorzy, jak i wolontariusze chętni do udzielenia im pomocy.

"W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość", czytamy w komunikacie Biedronki, przytoczonym przez portal biznes.radiozet.pl. Co więcej, seniorzy mają mieć możliwość zapłaty za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia. Płatność będzie odbywać się za pośrednictwem specjalnej karty "Czas na pomaganie seniorom 65 plus".

To nie koniec zmian. Osoby starsze dostaną bowiem pierwszeństwo w wejściu do sklepu (w pierwszej godzinie po jego otwarciu) oraz w dostępie do kas. Jak podaje sieć, "wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie".

Przypomnijmy, że w związku z koronawirusem Biedronka już wcześniej wprowadziła limity osób, które mogą przebywać w sklepie w tym samym momencie. Są one warunkowane wielkością danego marketu.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >