Biedronka zadba o seniorów. pixabay.com/ElasticComputeFarmŹródło: pixabay.com/ElasticComputeFarm
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Marca 2020

Biedronka wprowadza bardzo ważne zmiany. Chodzi o pierwszeństwo wejścia do marketu

Biedronka, wobec rozprzestrzeniającej się epidemii, postanowiła wprowadzić zmiany mające na celu uchronić seniorów przed niepotrzebnym ryzykiem. Osoby starsze mają mieć pierwszeństwo w wejściu do sklepu oraz obsłudze przy kasach. Uruchomiono również specjalną kartę, za pomocą której zakupy dla emerytów będą mogli zrobić wolontariusze.

Przypomnijmy, że to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na ciężki przebieg choroby w związku z zakażeniem koronawirusem. Akcja "Zostań w domu" odnosi się, rzecz jasna, do ogółu społeczeństwa, jednak w szczególności zachęca się do niej właśnie osoby starsze.

Z sytuacji najwyraźniej doskonale zdaje sobie sprawę Biedronka, która wprowadza liczne innowacje, mające ułatwić życie emerytom i zredukować czas przebywania przez nich w sklepie. Zmiany zaproponowane przez sieć w ramach akcji "Czas na pomaganie seniorom 65 plus" przytacza Radio ZET.

Seniorzy mają się czego obawiać? Wiceminister wyjawił przyszłość trzynastej i czternastej emeryturySeniorzy mają się czego obawiać? Wiceminister wyjawił przyszłość trzynastej i czternastej emeryturyCzytaj dalej

Biedronka: "To ważne, byśmy wszyscy zatroszczyli się o osoby starsze"

Jak czytamy, w marketach pojawią się dziś specjalne skrzynki, do których będzie można wrzucać wypełnione formularze. Mogą je wypełnić zarówno potrzebujący pomocy seniorzy, jak i wolontariusze chętni do udzielenia im pomocy.

"W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość", czytamy w komunikacie Biedronki, przytoczonym przez portal biznes.radiozet.pl. Co więcej, seniorzy mają mieć możliwość zapłaty za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia. Płatność będzie odbywać się za pośrednictwem specjalnej karty "Czas na pomaganie seniorom 65 plus".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karę
2. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem".

To nie koniec zmian. Osoby starsze dostaną bowiem pierwszeństwo w wejściu do sklepu (w pierwszej godzinie po jego otwarciu) oraz w dostępie do kas. Jak podaje sieć, "wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie".

Przypomnijmy, że w związku z koronawirusem Biedronka już wcześniej wprowadziła limity osób, które mogą przebywać w sklepie w tym samym momencie. Są one warunkowane wielkością danego marketu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: biznes.radiozet.pl