wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Biedronka czynna w każdą niedzielę. Sieć znalazła niesamowity sposób na obejście zakazu

23 Października 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wiadomości, na temat sieci Biedronka, które obiegły media, będą powodem do radości wielu klientów narzekających na niedziele niehandlowe. Dyskont zdecydował się na ruch mogący wywołać uśmiech zarówno na twarzach klientów, jak i

Polacy uwielbiają robić zakupy w Biedronce. Sieć należy do grupy liderów na polskim rynku handlowym i nieustannie stara się utrzymać w czołówce, organizując atrakcyjne akcje dla osób decydujących się na odwiedzenie dyskontu. Okazuje się, że już niedługo sporo osób może być zaskoczonych faktem, że w popularnym sklepie zrobią zakupy nawet w niedzielę, gdy reszta placówek jest zamknięta. Biedronka po raz kolejny znalazła sposób na obejście niedziel niehandlowych.

Niedziela niehandlowa to wciąż problem wielu sklepów, Biedronka szuka sposobu na ominięcie niewygodnego zakazu

Kiedy w 2018 roku niedziele niehandlowe stały się faktem, nie tylko Biedronka zdecydowała się na poszukiwanie luk prawnych pozwalających na umożliwienie robienia zakupów swoim klientom. Wielkie dyskonty musiały pogodzić się jednak z porażką, a małe sklepy praktycznie co tydzień są szturmowane przez osoby potrzebujące uzupełnić swoje zapasy w domowych spiżarniach. Niedawno Biedronka poinformowała, że zakupy w niedziele niehandlowe w niektórych lokacjach możliwe są również w niedziele niehandlowe dzięki współpracy z firmą Glovo.

- Wierzymy, że Glovo wykonuje usługę, której w tej chwili poszukuje coraz większa liczba klientów Biedronki. Ta współpraca zapewnia możliwość dotarcia do naszych klientów nowymi drogami, nie wpływając na komfort zakupowy naszych klientów w sklepach - mówił portalowi Wirtualne Media przy okazji ogłaszania nowej współpracy dyrektor operacyjny sieci Biedronka, Paweł Włodarczyk. Usługą tą mogli cieszyć się jedynie mieszkańcy Poznania, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Katowic, Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Sopotu oraz Gdyni. Możliwe, że kolejny ruch wykonany przez dyskont z sympatycznym zwierzęciem w logo sprawi, że niedziele niehandlowe przejdą do przeszłości. Sieć Biedronka poinformowała o najnowszym przedsięwzięciu wykorzystującym zapisy korzystne dla właścicieli sklepów.

Przekazano wiadomości, że Biedronka rusza z franczyzą

Pierwszy sklep Biedronka, który działać będzie na zasadzie franczyzy to zupełna nowość, jednak jak przekazuje dyrektor rozwoju biznesu Jeronimo Martins Polska, Ewa Micińska, to właśnie pomysł sieci na strategiczny rozwój biznesu. W wielkopolskiej miejscowości Dobrzyca w czwartek oficjalnie otwarto pierwszy tego typu sklep. To właśnie ten model ma być przyszłością Biedronki oraz sprytnym sposobem na obejście niedziel niehandlowych. undefinedTak radykalna zmiana w sposobie otwierania kolejnych punktów handlowych nie wydaje się przypadkowa. Znany jest oficjalny komentarz w tej sprawie.

- Otwarcie sklepu Biedronka w modelu franczyzowym to kolejny ważny element naszej strategii rozwoju sieci. [] Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron. Lokalny przedsiębiorca, z którym działamy, dostaje od początku pełne wsparcie. Po pierwsze, merytoryczne, ponieważ wyposażamy go w nasze know-how, organizujemy pakiet szkoleń dla niego i reszty pracowników, a także bierzemy na siebie kwestie marketingowe oraz logistyczno-zaopatrzeniowe. Dajemy też coś, co trudno wycenić, czyli poczucie stabilizacji, a jednocześnie niezależności. Wierzymy, że lokalny mieszkaniec-franczyzobiorca najlepiej rozumie społeczność, w której żyje: wie, czego jej potrzeba, jakie ma oczekiwania - podaje w oficjalnym komentarzu na temat pierwszego sklepu Biedronki otwartego na zasadzie franczyzy Ewa Micińska. Biuro prasowe sieci skomentowało nieoficjalne wiadomości o tym, że sklep w Dobrzycy niedaleko Kalisza otwarty będzie również w niedziele niehandlowe.

Biedronka otwarta we wszystkie niedziele. Czy zakupy w niedziele niehandlowe przestaną być problemem?

Początkowa ekscytacja klientów wielkopolskiego sklepu otwartego pod szyldem Biedronki mogła być nieco ostrożna, gdyż wiadomości na temat tego, że będzie on otwarty przez cały tydzień, nie były oficjalne potwierdzone przez sieć. Portal wiadomoscihandlowe.pl wystosował oficjalne zapytanie w tej sprawie, a odpowiedź potwierdziła nieoficjalne ustalenia.

- Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - przekazało biuro prasowe Biedronki. Pierwsza franczyzowa Biedronka w Dobrzycy zaprosi zatem swoich klientów przez siedem dni w tygodniu, sprytnie obchodząc tym samym zakaz handlu w niedzielę ustanowiony w 2018 roku. Handlowcy coraz głośniej mówią, że w obecnej sytuacji związanej z kryzysem ekonomicznym z racji pandemii koronawirusa, utrzymywanie niedziel handlowych może doprowadzić do pogłębienia się problemów finansowych właścicieli punktów handlowych, a tym samym konieczności do zamknięcia sklepów i masowego zwalniania pracowników. Rządzący nie zdecydowali się na ustosunkowanie do postulatów osób związanych z tą gałęzią gospodarki, odnośnie zniesienia niedziel handlowych. Biedronka zdecydowała się zatem działać sama i znalazła sposób, aby po raz kolejny obejść zakaz robienia zakupów. Czy na takiej zasadzie otwierane będą kolejne placówki dyskontu?

Źródło: Business Insider

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >