Sklep. Pxhere/Unknown Author
Źródło: Pxhere/Unknown Author
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 9 Sierpnia 2020

Biedronka i Lidl mają powody do obaw. Na rynku pojawi się jeszcze tańszy sklep

Biedronka i Lidl mogą zyskać poważnego konkurenta. Na polski rynek wchodzi nowa, tańsza sieć sklepów. Na sam początek pojawiła się w jednym mieście, ale wiele wskazuje na to, że już niebawem będzie szturmowana, przez skuszonych cenami klientów.

Mere to rosyjski dyskont, który cenami ma deklasować konkurencję. Jak donosi portal rp.pl, już wkrótce zostanie otwarty pierwszy sklep tej firmy w Polsce. Na początek Częstochowa.

Biedronka i Lidl będą miały poważnego rywala?

Informacje o pojawieniu się sklepów Mere w Polsce pojawiły się już jakiś czas temu. Polscy konsumenci zwrócili szczególną uwagę na specyfikę firmy, której głównym celem jest cięcie kosztów w taki sposób, aby oferować jak najniższe ceny. Taka taktyka ma pozwolić na wyparcie z rynku obecnych konsumentów. Jednym ze sposobów na ograniczenie wydatków ma być niestawianie produktów na półki, tylko pozostawianie ich na paletach, co pozwoli na zatrudnienie mniejszej ilości pracowników i zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy. Mere nie ukrywa, że zamierza przede sprzedawać produkty niskiej i średniej jakości.

Mere - rywal Biedronki może być odpowiedzią na kryzys

Model, który proponuje sieć Mere może okazać się strzałem w dziesiątkę. Niskie ceny mogą skusić tych Polaków, którzy przez epidemię koronawirusa znajdują się w trudnym położeniu finansowym.

Być może sytuacja na całym świecie jest powodem, dla którego sieć zamierza rozbudować swoje zasięgi, wkraczając na nowe rynki, w tym polski. Pierwszy sklep Mere w Polsce ma zostać otworzony w Częstochowie. 

Źródło: [rp.pl]