Biedronka. Arkadiusz ZIOLEK/East NewsŹródło: Arkadiusz ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 20 Sierpnia 2020

Klienci Biedronki dostali informacje, że sieć rozdaje darmowe iPhone`y. Uwaga, to poważny przekręt, sklep ostrzega

Biedronka ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli sklepów sieci. Kanciarze rozsyłają wiadomości informujące o wygraniu atrakcyjnej nagrody, którą można odebrać po uiszczeniu symbolicznej opłaty pieniężnej.

W internecie krążą zdjęcia wiadomości, które oszuści masowo rozsyłają do wielu Polaków. Cyberprzestępcy chcą wyłudzić pieniądze podszywając się pod sieć sklepów Biedronka.

Trudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokamiTrudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokamiCzytaj dalej

Podejrzana wiadomość od „Biedronki”

Oszuści w fałszywej wiadomości informują klientów, że zostali oni wybrani do odbioru nagrody, jaką jest smartfon iPhone 11. Jedyne, co zwycięzca musi zrobić, to pokryć koszty wysyłki, które rzekomo mają wynosić tylko dwa funty. W mailu podany jest również link, w której klienci mają wejść. Przestrzegamy, aby nie wchodzić na podane strony, gdyż mogą one zawierać złośliwe oprogramowania, które mogą pozwolić oszustom na dostęp do naszych danych. Nie należy również opłacać żadnych nieuregulowanych opłat, gdyż jest to zwykłe oszustwo. To kolejny raz, gdy cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze od klientów Biedronki. Ostatnio głośno było o bonie na 500 zł, którzy klienci mogli wykorzystać w dowolnym sklepie Biedronki. Okazało się, iż cała akcja była oszustwem, która miała na celu zebranie danych osobowych klientów.

Dziennikarka Dziennikarka "Dzień dobry TVN" odchodzi, bo była "niewygodna"? Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej 

Biedronka reaguje na działania oszustów

Portal o2.pl skontaktował się z siecią sklepów Biedronka, aby dowiedzieć się, o co chodzi i podejrzanymi mailami sugerującymi wygraną w konkursie. Dziennikarze serwisu otrzymali odpowiedź, iż sieć nie ma z tym nic wspólnego i przestrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić w ten sposób pieniądze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje 2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

„Sieć Biedronka kategorycznie sprzeciwia się jakimkolwiek próbom dokonania oszustwa poprzez podszycie się pod naszą firmę. Wszelkie próby oszustwa zgłaszane są odpowiednim służbom. Przypominamy i podkreślamy, że Biedronka nigdy nie wysyła klientom zachęt do podawania danych osobowych lub np. wpłat pieniędzy na konto. Zalecamy szczególną ostrożność w przypadku pojawienia się takich prób” – napisał w komunikacie przesłanym o2.pl Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji firmy Biedronka.
 
Źródło: [o2.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!