Biedronka. Arkadiusz ZIOLEK/East News
Źródło: Arkadiusz ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 20 Sierpnia 2020

Klienci Biedronki dostali informacje, że sieć rozdaje darmowe iPhone`y. Uwaga, to poważny przekręt, sklep ostrzega

Biedronka ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli sklepów sieci. Kanciarze rozsyłają wiadomości informujące o wygraniu atrakcyjnej nagrody, którą można odebrać po uiszczeniu symbolicznej opłaty pieniężnej.

W internecie krążą zdjęcia wiadomości, które oszuści masowo rozsyłają do wielu Polaków. Cyberprzestępcy chcą wyłudzić pieniądze podszywając się pod sieć sklepów Biedronka.

Podejrzana wiadomość od „Biedronki”

Oszuści w fałszywej wiadomości informują klientów, że zostali oni wybrani do odbioru nagrody, jaką jest smartfon iPhone 11. Jedyne, co zwycięzca musi zrobić, to pokryć koszty wysyłki, które rzekomo mają wynosić tylko dwa funty. W mailu podany jest również link, w której klienci mają wejść. Przestrzegamy, aby nie wchodzić na podane strony, gdyż mogą one zawierać złośliwe oprogramowania, które mogą pozwolić oszustom na dostęp do naszych danych. Nie należy również opłacać żadnych nieuregulowanych opłat, gdyż jest to zwykłe oszustwo. To kolejny raz, gdy cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze od klientów Biedronki. Ostatnio głośno było o bonie na 500 zł, którzy klienci mogli wykorzystać w dowolnym sklepie Biedronki. Okazało się, iż cała akcja była oszustwem, która miała na celu zebranie danych osobowych klientów.

Biedronka reaguje na działania oszustów

Portal o2.pl skontaktował się z siecią sklepów Biedronka, aby dowiedzieć się, o co chodzi i podejrzanymi mailami sugerującymi wygraną w konkursie. Dziennikarze serwisu otrzymali odpowiedź, iż sieć nie ma z tym nic wspólnego i przestrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzić w ten sposób pieniądze.

„Sieć Biedronka kategorycznie sprzeciwia się jakimkolwiek próbom dokonania oszustwa poprzez podszycie się pod naszą firmę. Wszelkie próby oszustwa zgłaszane są odpowiednim służbom. Przypominamy i podkreślamy, że Biedronka nigdy nie wysyła klientom zachęt do podawania danych osobowych lub np. wpłat pieniędzy na konto. Zalecamy szczególną ostrożność w przypadku pojawienia się takich prób” – napisał w komunikacie przesłanym o2.pl Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji firmy Biedronka.
 
Źródło: [o2.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!