wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Biedronka, Lidl i Auchan podniosą ceny mięsa? Dotkliwe zmiany nadejdą

20 Marca 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Biedronka, Lidl i Auchan wprowadzą podwyżkę cen na mięso? Już teraz możemy zaobserwować coraz droższy drób oraz wieprzowinę. Wszystko ma związek z okresem, w jakim się znajdujemy.

W całej Polsce można zaobserwować wyższe ceny mięs. Nie dotyczy to tylko wyżej wymienionych sklepów czy dyskontów, a wszystkich innych w naszym kraju. 

Biedronka, Lidl i Auchan - co z cenami?

Krajowa Rada Drobiarstwa informuje, że wzrost cen za mięso ma związek "w pewnym zakresie wynikiem wzrostu kosztów materiałów i dodatkowych procedur bezpieczeństwa".

KRD dodała, że we wszystkich sieciach można dostrzec ograniczenie promocji i obniżej na mięso, "które często były krzywdzące dla producentów zmuszanych do sprzedaży swoich towarów poniżej kosztów produkcji".

"Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dniach nastąpił boom na zakupy mięsa szczególnie wieprzowego i drobiowego co spowodowało zakłócenia w dostawach. Jesteśmy jednak przekonani, że po tej panice nastąpi radykalna zmiana sytuacji i wyhamowanie zakupów" - poinformowała Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPEMI), Związek Polskie Mięso, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy, Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.

Analitycy i specjaliści uważają, że podwyżki cen na żywność są chwilowe i maja związek z wyjątkową sytuacja w jakiej się znajdujemy.

"W naszej ocenie obserwowany deficyt towarów na półkach skłania część sklepów do podwyżek cen. Uwzględniając długoterminowy charakter kontraktów na dostawy żywności do sklepów (...) wynika to jednak przede wszystkim z prób zwiększenia marży niż wzrostu cen hurtowych. Zakładamy, że kolejne dni, po zgromadzeniu zapasów przez gospodarstwa domowe, przyniosą wyraźny spadek popytu na żywność i normalizację sytuacji" - podali analitycy banku Credit Agricole.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >