biedronka. Facebook.com/Gorzów-rozmowy o wszystkimŹródło: Facebook.com/Gorzów-rozmowy o wszystkim
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Marca 2020

Biedronka, Lidl i Auchan podniosą ceny mięsa? Dotkliwe zmiany nadejdą

Biedronka, Lidl i Auchan wprowadzą podwyżkę cen na mięso? Już teraz możemy zaobserwować coraz droższy drób oraz wieprzowinę. Wszystko ma związek z okresem, w jakim się znajdujemy.

W całej Polsce można zaobserwować wyższe ceny mięs. Nie dotyczy to tylko wyżej wymienionych sklepów czy dyskontów, a wszystkich innych w naszym kraju. 

Tadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Wielu będzie oburzonych jego prośbąTadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Wielu będzie oburzonych jego prośbąCzytaj dalej

Biedronka, Lidl i Auchan - co z cenami?

Krajowa Rada Drobiarstwa informuje, że wzrost cen za mięso ma związek "w pewnym zakresie wynikiem wzrostu kosztów materiałów i dodatkowych procedur bezpieczeństwa".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Odwołane pociągi, opóźnienia i skrócone trasy. Awaria na trasie Warszawa - Otwock

KRD dodała, że we wszystkich sieciach można dostrzec ograniczenie promocji i obniżej na mięso, "które często były krzywdzące dla producentów zmuszanych do sprzedaży swoich towarów poniżej kosztów produkcji".

"Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dniach nastąpił boom na zakupy mięsa szczególnie wieprzowego i drobiowego co spowodowało zakłócenia w dostawach. Jesteśmy jednak przekonani, że po tej panice nastąpi radykalna zmiana sytuacji i wyhamowanie zakupów" - poinformowała Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego (UPEMI), Związek Polskie Mięso, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy, Krajowa Rada Drobiarstwa - Izba Gospodarcza oraz Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.

Analitycy i specjaliści uważają, że podwyżki cen na żywność są chwilowe i maja związek z wyjątkową sytuacja w jakiej się znajdujemy.

"W naszej ocenie obserwowany deficyt towarów na półkach skłania część sklepów do podwyżek cen. Uwzględniając długoterminowy charakter kontraktów na dostawy żywności do sklepów (...) wynika to jednak przede wszystkim z prób zwiększenia marży niż wzrostu cen hurtowych. Zakładamy, że kolejne dni, po zgromadzeniu zapasów przez gospodarstwa domowe, przyniosą wyraźny spadek popytu na żywność i normalizację sytuacji" - podali analitycy banku Credit Agricole.

 
 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
  2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jest zdjęcie
  6. Martyna Wojciechowska wzięła potajemnie ślub? Na zdjęciu zauważono jeden szczegół