Protest w Warszawie. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 12 Sierpnia 2020

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Polscy studenci zatrzymani na Białorusi

Białoruś: Poseł Michał Szczerba informuje, że najprawdopodobniej wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwójka Polaków. Polityk dodaje, że skontaktowały się z nim rodziny studentów, na temat których nie ma żadnych informacji od poniedziałku.

Polsat News cytując słowa Michała Szczerby informuje, że Polska ambasada zajmie się ich odnalezieniem. Słowa posła Koalicji Obywatelskiej potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Protesty na Białorusi – zatrzymano dwóch Polaków

„Niestety, wszystko wskazuje na to, że wśród zatrzymanych w Mińsku jest dwóch polskich studentów. Skontaktowały się ze mną ich rodziny, które utraciły wczoraj wieczorem z nimi kontakt. Otrzymałem zapewnienie od Pana Ambasadora, że konsul zajął się ich odnalezieniem” – na swoim Twitterze napisał Michał Szczerba. Polsat News informuje, że wydział konsularny ambasady RP w Mińsku prowadzi działania na rzecz pomocy zatrzymanym polskim obywatelom. Mówi on jednak o trzech Polakach – dwóch z nich udało się odnaleźć, co do trzeciego obywatela polski wciąż trwają ustalenia.

Michał Szczerba wizytował Białoruś podczas wyborów

Białoruś w ostatnich dniach znajduje się na ustach prawie całego świata z sprawą protestów w Mińsku, które wybuchły po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich. Michał Szczerba przyznał, że w dzień wyborczy przebywał w stolicy Białorusi, gdzie monitorował sytuację u naszych sąsiadów przed i po wyborach.

Jak podaje polsatnews.pl, Szczerba spotkał się tam również z dyrektorem Centrum Obrony Praw Człowieka „Wiosna” Alesiem Bialackim, który przekazał mu szczegóły dotyczące represji na Białorusi. „Wróciłem z Mińska. To był piękne i dramatyczne dni. Byłem ich obserwatorem i świadkiem. Na Białorusi nic już nie będzie takie samo. Będę się dzielił tym, co widziałem i usłyszałem. Do tego się zobowiązałem. Białoruskie społeczeństwo się przebudziło. I nie da się więcej upokarzać” – napisał na Twitterze poseł Szczerba, który we wtorek wrócił do Polski.
 
Źródło: [polsatnews.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!