Beata Szydło wraz synem Tymoteuszem. LUKASZ GAGULSKI/East NewsŹródło: LUKASZ GAGULSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Syn Beaty Szydło zaszkodzi jej politycznej karierze? Nowe doniesienia

Beata Szydło zdaniem mediów nie odnalazła się w Brukseli i szuka powrotu do polskiej polityki. Okazją ku temu miała być kampania wyborcza Andrzeja Dudy w nadchodzących, kluczowych dla Prawa i Sprawiedliwości, wyborach prezydenckich. Jarosław Kaczyński miałby zdecydować się na powrót zwycięskiego duetu z 2015 roku. Jak donosi jednak "Polityka", sprawa stoi pod znakiem zapytania z powodu syna Beaty Szydło.

– Można by to ładnie ograć. Andrzej i Beata, zwycięski duet z 2015 r, drużyna pierścienia, znowu razem – pisał w grudniu tygodnik "Wprost". Temat powrotu Beaty Szydło na polską scenę polityczną jest dyskutowany w mediach od wielu tygodni.

Zdaniem dziennikarzy europarlamentarzystka tęskni za byciem jednym z głównych graczy polskiej polityki. Już przed niemal dwoma miesiącami informowano, że była pani premier szuka powrotu do kraju. Szydło miałaby odegrać kluczową rolę w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich i stanąć na czele kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Za takim obrotem sprawy miał zresztą optować sam prezydent. Sprawa komplikuje się jednak z powodu syna europosłanki Tymoteusza Szydło.

Sprawa, którą żyje dziś cała Polska. Nagranie, odbierające wiarę w ludziSprawa, którą żyje dziś cała Polska. Nagranie, odbierające wiarę w ludziCzytaj dalej

Beata Szydło nie wróci z powodu syna?

– Nie mówię, że prezydent zmienił zdanie, ale dziś sprawa stoi pod znakiem zapytania, właśnie w związku z tym, że Tymoteusz zrzucił sutannę – przekazał tygodnikowi "Polityka" anonimowy rozmówca.

Przypomnijmy, że syn Beaty Szydło wystąpił ze stanu kapłańskiego. Powodem jego decyzji miały być zdruzgotana przez plotki i domysły reputacja oraz kryzys wiary. Wspomniane plotki dotyczyły urlopu, na który udał się za zgodą biskupa bielsko-żywieckiego. Sugerowano wówczas, że Tymoteusz Szydło został ojcem. Syn byłej pani premier odniósł się również do popularności, "której nigdy nie chciał i która jest związana z funkcjami, jakie pełni jego mama".

Czas pokaże, czy wobec otaczających jej syna skandali Beata Szydło pokieruje kampanią Dudy. Obecnie urzędujący prezydent wiosną tego roku stanie do walki o Pałac Prezydencki m.in z Małgorzatą Kidawą-Błońską, Robertem Biedroniem, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Szymonem Hołownią.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom