wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Syn Beaty Szydło zaszkodzi jej politycznej karierze? Nowe doniesienia

15 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Beata Szydło zdaniem mediów nie odnalazła się w Brukseli i szuka powrotu do polskiej polityki. Okazją ku temu miała być kampania wyborcza Andrzeja Dudy w nadchodzących, kluczowych dla Prawa i Sprawiedliwości, wyborach prezydenckich. Jarosław Kaczy

– Można by to ładnie ograć. Andrzej i Beata, zwycięski duet z 2015 r, drużyna pierścienia, znowu razem – pisał w grudniu tygodnik "Wprost". Temat powrotu Beaty Szydło na polską scenę polityczną jest dyskutowany w mediach od wielu tygodni.

Zdaniem dziennikarzy europarlamentarzystka tęskni za byciem jednym z głównych graczy polskiej polityki. Już przed niemal dwoma miesiącami informowano, że była pani premier szuka powrotu do kraju. Szydło miałaby odegrać kluczową rolę w kontekście nadchodzących wyborów prezydenckich i stanąć na czele kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Za takim obrotem sprawy miał zresztą optować sam prezydent. Sprawa komplikuje się jednak z powodu syna europosłanki Tymoteusza Szydło.

Beata Szydło nie wróci z powodu syna?

– Nie mówię, że prezydent zmienił zdanie, ale dziś sprawa stoi pod znakiem zapytania, właśnie w związku z tym, że Tymoteusz zrzucił sutannę – przekazał tygodnikowi "Polityka" anonimowy rozmówca.

Przypomnijmy, że syn Beaty Szydło wystąpił ze stanu kapłańskiego. Powodem jego decyzji miały być zdruzgotana przez plotki i domysły reputacja oraz kryzys wiary. Wspomniane plotki dotyczyły urlopu, na który udał się za zgodą biskupa bielsko-żywieckiego. Sugerowano wówczas, że Tymoteusz Szydło został ojcem. Syn byłej pani premier odniósł się również do popularności, "której nigdy nie chciał i która jest związana z funkcjami, jakie pełni jego mama".

Czas pokaże, czy wobec otaczających jej syna skandali Beata Szydło pokieruje kampanią Dudy. Obecnie urzędujący prezydent wiosną tego roku stanie do walki o Pałac Prezydencki m.in z Małgorzatą Kidawą-Błońską, Robertem Biedroniem, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Szymonem Hołownią.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >