Beata Kempa opowiada. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 1 Marca 2021

Kempa o robieniu politycznej kariery przez kobiety: Musi być pełna akceptacja drugiej połówki

Beata Kempa twierdzi, że kobieta, która decyduje się na karierę w polityce, musi mieć pełną zgodę i akceptację swojego męża. Nagranie ze słowami europosłanki z ramienia Solidarnej Polski szybko zyskało rozgłos w mediach społecznościowych.

  • Beata Kempa przedstawiła warunki dotyczące rozpoczęcia działalności kobiet w polityce
  • Zdaniem europosłanki, kobieta powinna uzyskać zgodę męża
  • Jeśli małżonek się nie zgodzi, radzi by "zastanowić się" nad tą kwestią

Beata Kempa w dość niestandardowy sposób odniosła się do obecności kobiet w polityce. 

Beata Kempa o kobietach

Polityczka, która od 2019 r. pełni funkcję europosłanki w Parlamencie Europejskim, słynie z dość konserwatywnych poglądów na temat roli reprezentantek płci żeńskiej w społeczeństwie. Pod koniec ubiegłego roku głośno było na temat jej podziękowań skierowanych do policji, która powstrzymywała przebieg Strajku Kobiet.

Kolejne taśmy obciążające Daniela Obajtka zostały opublikowane. Prokuratura milczała od ponad 5 lat?Kolejne taśmy obciążające Daniela Obajtka zostały opublikowane. Prokuratura milczała od ponad 5 lat?Czytaj dalej

- Wszędzie tam, gdzie te panie wzniecają tego typu… nie chcę użyć mocnego słowa, trzeba się liczyć z reakcją obrony bezpieczeństwa i porządku. Jeszcze raz dziękuję policji - powiedziała Beata Kempa na antenie Radia Zet. 

W tym samym wywiadzie sprzeciwiała się również ideom głoszonym przez manifestantów walczących o prawo do aborcji embriopatologicznej. 

- Ten strajk doprowadził do tego, że można robić to, co się chce. Ja jestem temu przeciwna - stwierdziła. 

"Tego, co się chce" kobietom, zdaniem Beaty Kempy rzecz jasna, nie można robić, co potwierdziła w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, która odbija się coraz szerszym echem w mediach społecznościowych. Na nagraniu reprezentantka Solidarnej Polski przedstawiła warunki, jakie należy spełnić, by rozpocząć karierę w polityce

Zgoda męża obowiązkowa 

- Też możemy porozmawiać, jak będzie takie pytanie, na temat kobiet w polityce. Jak my się czujemy? Czy można w ogóle robić karierę? - zaczęła swoją wypowiedź Beata Kempa. 

Jak podkreśliła - warto, by kobiety angażowały się w życie polityczne i społeczne. Zdaniem europosłanki, spełnione muszą być jednak określone warunki, bez których nie ma możliwości rozpoczęcia tego rodzaju działaności

- Warunek jeden - mąż, jeżeli jest taki, który potrafi pomóc, zaakceptuje to, bo musi być pełna akceptacja drugiej połówki, to jest to możliwe - powiedziała Beata Kempa. 

W przypadku, gdyby mąż nie wyraził chęci, by jego żona rozpoczęła karierę polityczną, europosłanka radzi, "by się zastanowić". 

- Rodzina jest jednak tutaj na pierwszym miejscu - stwierdziła. 

Źródło: polityczek.pl, twitter.com, wp.pl 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: