Sieć sklepów Auchan. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 19 Sierpnia 2020

Zrobili raban w Auchan. Sieć oskarżona o oszukiwanie klientów

Sieć sklepów Auchan wprowadza celowo w błąd swoich klientów? Organizacja Agrounia odkryła, iż francuski producent sprzedaje holenderskie pomidory, które oznaczone są jako polskie.

Agrounia to organizacja, która w ostatnim czasie szczególnie intensywnie dba o prawidłowe oznakowanie produktów rolnych w sklepach. Tym razem na jej celowniku znalazła się francuska sieć sklepów Auchan.

Holenderskie pomidory w Auchan

Organizacja z wielkim oburzeniem komentuje sprawę holenderskich pomidorów za pomocą fanpage’a na Facebooku. Przedstawiciele Agrounii w dosadnych słowach okazują swój sprzeciw wobec takiego postępowania i proszą, aby Polacy zwracali uwagę na jawne oszusta. „Niepojęte i ciągle nieograniczone jest przyzwolenie polskich służb na robienie Polaków w balona albo jak ktoś woli to w pomidora”. Organizacja zwraca uwagę, że sklepu przyzwyczaiły się do takich sytuacji i opracowały już sposób obrony. Zazwyczaj oficjalnym stanowiskiem sklepu jest zrzucenie winy na błąd ludzki.

Auchan nie jest pierwszy

Agrounia zarzuca francuskiej sieci marketów ucieczkę od wzięcia winy na swoje barki. „Mamy wrażenie, że w prawie przydałaby się konkretna definicja co to jest błąd ludzki bo w tym przypadku mamy do czynienia z ludzkim albo bardzo dobrym zorganizowaniem. Nawet takim: jak to później wszystko wytłumaczyć by uniknąć kary” – piszą na Facebooku przedstawiciele organizacji.

Auchan to nie pierwsza duża sieć sklepów, która trafiła pod lupę Agrounii. Wcześniej udowodniono oszustwa w Biedronce oraz Kauflandzie, gdzie na filmie pokazywano nieświeże owoce i warzywa.
 
Źródło: [wiadomoscihandlowe.pl]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!