wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Antoni Pawlicki dostaje groźby od zwolenników anti-choice za zatrzymanie homofobicznego auta "Grożą mi śmiercią"

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Antoni Pawlicki przyznał, że po ubiegłorocznej akcji zatrzymania ciężarówki oklejonej antyaborcyjnymi zdjęciami i hasłami, spotkał się z największym, jak dotąd w swojej karierze, hejtem. Aktor twierdzi, że dostaje również pogróżki i t

  • W ubiegłym roku Antoni Pawlicki zatrzymał na środku ulicy ciężarówkę antyaborcjonistów

  • Aktor twierdzi, że od tamtej pory zmaga się z ogromnym hejtem

  • Artysta przyznał, że otrzymuje również groźby

Antoni Pawlicki ponosi konsekwencje obrony swoich ideałów. 

Antoni Pawlicki vs ciężarówka 

W rozmowie z "Twoim stylem" Antoni Pawlicki skarżył się na falę hejtu, jaka spotkać miała go po ubiegłorocznym zatrzymaniu przez niego jednej z ciężarówek, oklejonych antyaborcyjnymi hasłami, które od jakiegoś czasu spotkać można na warszawskich ulicach. 

Przypomnijmy - w listopadzie ubiegłego roku aktor zamieścił na swoim Instagramie kilkuminutowy filmik, nagrany w samochodzie. Artysta wykonał go podczas akcji mającej na celu powstrzymanie wozu działaczy anti-choice przed jeżdżeniem po stolicy i wygłaszaniem antyaborcyjnych treści. 

Antoni Pawlicki stanął swoim wozem niemalże w poprzek ulicy, nieopodal Metra Politechnika, uniemożliwiając przejazd samochodu. Do aktora dołączyli również dwaj rowerzyści. Ostatecznie po niespełna 10 minutach, gwiazda ekranu postanowiła zrezygnować ze swojego działania i odjechała. 

Postanowiłem zatrzymać się na środku drogi w Warszawie, ponieważ zobaczyłem tą szatańską ciężarówkę finansowaną przez Ordo Iuris, czyli zagraniczną sektę międzynarodową katolicką, neokatolicką, która znowu jeździ po Polsce, po Warszawie i rozwozi te szatańskie teorie różne - mówił Pawlicki na zamieszczonym nagraniu. 

Groźby wobec aktora 

Choć akcja zorganizowana przez Antoniego Pawlickiego spotkała się z entuzjastycznymi reakcjami części jego obserwatorów, okazuje się, że artysta ma do czynienia z hejtem wynikającym z jego sprzeciwu wobec głoszonych przez ruchy anti-choice teorii. 

- (...) wylało się na mnie wiadro pomyj. Nigdy nie doświadczyłem takiego hejtu - przyznał aktor podczas rozmowy z "Twoim stylem". 

Aktor zwrócił się także bezpośrednio do autorów gróźb pod swoim adresem. Stwierdził, że ich zachowanie jest przeciwne poglądom, które zdają się głosić

- Ludzie, rozumiem, że macie inne poglądy, ale żeby tak obrażać? Grozić mi śmiercią? Jak to się ma do postulatów obrony życia? - dopytywał Antoni Pawlicki. 

Jednocześnie artysta zdaje się nie żałować swojej decyzji o powstrzymaniu samochodu antyaborcjonistów w listopadzie ubiegłego roku. Twierdzi, że treści głoszone z auta są wyjątkowo szkodliwą i krzywdzącą manipulacją

- Samochód jeździ po mieście, a przechodnie słyszą homofobiczne hasła i teorie. Moim zdaniem to oszczerstwa, a komunikat jest skonstruowany tak, by oddziaływał na emocje, manipulował i skłócał ludzi - powiedział "Twojemu stylowi" aktor. 

(Zdjęcie wyróżniające składa się z materiałów zamieszczonych na Instagramie Antoniego Pawlickiego - instagram.com/antek_pawlicki)

Źródło: wprost.pl, instagram.com

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • ZUS już za chwilę wysyła ważne pismo. Lepiej go nie przegapić

  • Na Krupówkach otwarto restaurację, nie zważając na obostrzenia. Wielka kolejka przed lokalem

  • Czy TVP Info posłucha papieża? Franciszek w mocnych słowach o manipulacji i mediach

    undefined

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >
Nie żyje

Gwiazdy

Nie żyje Karina Wilhelmi-Tecław. Dziennikarka TVP miała 55 lat

Czytaj więcej >