wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Anna Dymna usłyszała groźbę śmierci od obcego mężczyzny. Nigdy o tym nie opowiadała

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W rozmowie z Elżbietą Baniewicz Anna Dymna opowiadała o rzeszy fanów, jakiej przysporzył jej sukces aktorski. Okazało się, że niestety często spotykały ją z ich strony nieprzyjemności. Fani sugerowali jej, że powinna schudnąć, a jeden z nich miał j

  • Anna Dymna to aktorka znana między innymi z filmu "Znachor"

  • Popularność przyciągnęła do niej wielu fanów

  • Niestety fani nie zawsze byli przyjaźnie nastawieni do Anny Dymnej

  • Jeden z fanów miał grozić Annie Dymnej śmiercią

Urodzona w 1951 roku Anna Dymna jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Jak podaje culture.pl, na wczesnym etapie kariery pozostawała pod artystycznym wpływem męża, Wiesława Dymnego, będącego poetą, plastykiem i współzałożycielem "Piwnicy pod Baranami".

Przełomową rolą była dla niej rola Zosi w mickiewiczowskich "Dziadach" w reżyserii Konrada Swinarskiego wystawionych w roku 1973. Na deskach teatru można ją było oglądać także w "Królu Mięsopuście" Jarosława Marka Rymkiewicza, w "Warszawiance" Stanisława Wyspiańskiego czy w "Wiśniowym sadzie" Czechowa.

Największą popularność przyniosły jej jednak role filmowe. Jak podaje culture.pl, w roku 1973 zagrała "sprytną szlachciankę" w "Janosiku", w 1976 wcieliła się w Melanię Barską w "Trędowatej", a w roku 1981 - w Marysię Wilczurównę w "Znachorze". 

Annę Dymną spotkały przykrości ze strony fanów

To właśnie z tą ostatnią rolą wiąże się zdumiewająca anegdota, którą - jak podaje plotek.pl - Anna Dymna przywołała w rozmowie Elżbietą Baniewicz, opowiadając o rzeszach fanów, jakich przysporzyła jej popularność. Młody chłopak po obejrzeniu jej roli w "Znachorze" miał się zachwycić jej urodą

Kiedy jednak uświadomił sobie, że film powstał 40 lat temu, a od tego czasu aktorka zdążyła się postarzeć, miał cofnąć swoje komplementy, sugerując Annie Dymnej, że powinna... schudnąć. Nie była to niestety jedyna przykrość, jaka spotkała aktorkę ze strony fanów. 

- Ludzie często traktują nas, aktorów, jak swoją własność. Jak skrzynkę życzeń i zażaleń, do której można wrzucić swoje frustracje i cierpienia, ale też marzenia i radość. To znaczy, że nie mają do kogo pójść… - przywołuje słowa Anny Dymnej plotek.pl.

Wielu mężczyzn zafascynowanych urodą Anny Dymnej miało składać aktorce propozycje "wspólnego życia" lub seksu. - Dostawałam między innymi listy z podaną datą, godziną i adresem hotelu, w jakim jakiś pan będzie na mnie czekał - przywołuje słowa Anny Dymnej portal plotek.pl. 

Jednak szczególnie negatywnie w pamięci Anny Dymnej zapisał się fan, który groził jej śmiercią. - Jeden nawet wyznał, że musi mnie zabić, ponieważ czytam jego myśli - mówiła w przywoływanej przez plotek.pl rozmowie z Elżbietą Baniewicz Anna Dymna.

Życie zresztą nigdy nie szczędziło Annie Dymnej bolesnych ciosów. W przeszłości musiała się mierzyć ze stratą męża, Wiesława Dymnego. Jak podaje plotek.pl, okoliczności jego śmierci pozostają tajemnicze. Kilka miesięcy później o śmierć otarła się także sama aktorka, która przeżyła groźny wypadek samochodowy.

Źródło:  plotek.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >