Andrzej Duda jest coraz bardziej zagrożony, a jego kontrkandydat rośnie w siłę.. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Maja 2020

Andrzej Duda ma nowego rywala. Sondaż prezydencki ujawnia, że walka się zaostrzy

Andrzej Duda i jego pozycja w walce o dalsze sprawowanie urzędu prezydenta RP do tej pory wydawała się niezagrożona. Najnowszy sondaż wyborczy nie pozostawia złudzeń, że obecnie na jego drodze stanął nowy kontrkandydat, z którym walka może nie być łatwa. Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego stale rośnie, a obecnego prezydenta, ubiegającego się o reelekcję, drastycznie spada. Najnowszy sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

Po rezygancji kandydatki KO, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, z walki o urząd prezydencki, jej miejsce zastąpił obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jak wynika z ostatnich sondaży, może liczyć na duże poparcie i stanowi poważne zagrożenie dla obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy.

Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?Czytaj dalej

Andrzej Duda coraz bardziej zagrożony. Rafał Trzaskowski rośnie w siłę. Najnowszy sondaż wyborczy

Choć Rafał Trzaskowski dopiero niespełna dwa tygodnie temu dołączył do grona walczących o urząd prezydenta Polski, to już zdążył sporo namieszać i wyrosnąć na najgroźniejszego rywala Andrzeja Dudy. Do tej pory wydawało się, że obecny prezydent nie ma sobie równych, a jego pozycja jest pewna. Teraz okazuje się, że jednak może mieć powody do obaw, co wynika z ostatniego sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duchowny skrzywdził Martę na śmietniku, wracała do domu w koszmarnym stanie. Najstraszniejszy opisany przypadek
2. Lepiej napełnij swój bak. Tankowanie już za parę dni będzie drastycznie droższe

Jak wynika z sondażu, gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś i w II turze doszłoby do pojedynku Dudy z Trzaskowskim, to Andrzej Duda zdobyłby 51,32 pkt. proc., a Rafał Trzaskowski niewiele mniej, bo aż 48,68 pkt. proc. Warto zaznaczyć, że niepotwierdzona jest jeszcze nowa data wyborów prezydenckich. Padły głosy, że możliwy termin to 28 czerwca, a być może nieco później. Można zatem założyć, że do tego czasu jeszcze dużo może się zmienić i rywal obecnego prezydenta może go dogonić. Walka o urząd prezydencki może być więc bardzo zacięta.

Badanie zrealizowane zostało przez Instytut Badań Pollster w dniach 26-27 maja 2020 r. Udział w badaniu wzięło 1038 dorosłych Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski ekspert wypowiedział się w temacie strachu przed siecią 5G: "Ludzie boją się tego co nieznane"
  2. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  3. Gdańsk: Fałszywi policjanci, barykadowanie, gigantyczna bijatyka. Zatrważające sceny, wszystko w biały dzień
  4. Jacek Kurski jednak zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kuriozalny zwrot akcji
  5. Iwona Wieczorek może zostać niebawem odnaleziona? Nowe informacje w głośnej sprawie
  6. Znów można jeździć na zorganizowane wycieczki w grupach. Jest nowe rozporządzenie rządu

Źródło: Instytut Badań Pollster / Super Express / Wprost