wtv.pl
Andrzej Duda z małą Dominiką

Twitter/Romanczuk_Anna

Mała dziewczynka wyszła naprzód tłumu i wręczyła Dudzie prezent. Nagranie niespodziewanej reakcji prezydenta w sieci

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Andrzej Duda nie próżnuje w walce o reelekcję. Jego kampania ruszyła pełną parą w połowie tego miesiąca. Po uroczystej konwencji, na której Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło go kandydatem w kolejnych wyborach prezydenckich, Duda ruszył w trasę. A w niej, jak to bywa, spotyka różnie nastawione do niego osoby.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o wizycie prezydenta w Łowiczu. W mieście przywitali go zarówno jego przeciwnicy, jak i sympatycy. Na tle drugiej z grup szczególnie wybił się jeden mężczyzna, ojciec piątki dzieci, który przecisnął się przez tłum by uścisnąć Dudzie rękę i podziękować za program 500 plus. Ze łzami w oczach tłumaczył, że dzięki świadczeniu mógł posłać swoją córkę na studia.

Dziś destynacją Dudabusa są Wodzisław Śląski, Bytom i Tarnowskie Góry. W pierwszej z miejscowości na prezydenta czekała miła niespodzianka.

Andrzej Duda dostał prezent

Mała dziewczynka o imieniu Dominika wręczyła prezydentowi plakat. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane przez Annę Romańczuk, odpowiedzialną za social media Prawa i Sprawiedliwości.

Widać na nim jak Duda schyla się do dziewczynki, która wręcza mu obrazek własnego autorstwa. Prezydent w ramach wdzięczności postanowił uścisnąć jej dłoń, przeprowadzić przez oddzielającą go od tłumu wstęgę i zrobić sobie z dziewczynką zdjęcie. Później, już w Dudabusie sfotografował się z prezentem.

 - Małej Dominice z Wodzisławia Śląskiego jeszcze raz dziękuję za piękny plakat, który przygotowała na spotkanie ze mną. Teraz ruszamy do Bytomia - czytamy na Twitterze Dudy.

Tego typu sytuacje zazwyczaj budzą mieszane uczucia. Dla zwolenników prezydenta gest dziewczynki odczytywany jest jako uroczy i bezinteresowny. Nie ma jednak wątpliwości, że uczennica bądź uczeń szkoły podstawowej nie wybiera sobie ulubionego polityka samodzielnie.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >