Andrzej Duda z małą Dominiką
Źródło: Twitter/Romanczuk_Anna
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lutego 2020

Mała dziewczynka wyszła naprzód tłumu i wręczyła Dudzie prezent. Nagranie niespodziewanej reakcji prezydenta w sieci

Andrzej Duda nie próżnuje w walce o reelekcję. Jego kampania ruszyła pełną parą w połowie tego miesiąca. Po uroczystej konwencji, na której Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło go kandydatem w kolejnych wyborach prezydenckich, Duda ruszył w trasę. A w niej, jak to bywa, spotyka różnie nastawione do niego osoby.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o wizycie prezydenta w Łowiczu. W mieście przywitali go zarówno jego przeciwnicy, jak i sympatycy. Na tle drugiej z grup szczególnie wybił się jeden mężczyzna, ojciec piątki dzieci, który przecisnął się przez tłum by uścisnąć Dudzie rękę i podziękować za program 500 plus. Ze łzami w oczach tłumaczył, że dzięki świadczeniu mógł posłać swoją córkę na studia.

Ma piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano. Nikt nie zna powoduMa piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano. Nikt nie zna powoduCzytaj dalej

Dziś destynacją Dudabusa są Wodzisław Śląski, Bytom i Tarnowskie Góry. W pierwszej z miejscowości na prezydenta czekała miła niespodzianka.

Andrzej Duda dostał prezent

Mała dziewczynka o imieniu Dominika wręczyła prezydentowi plakat. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane przez Annę Romańczuk, odpowiedzialną za social media Prawa i Sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Widać na nim jak Duda schyla się do dziewczynki, która wręcza mu obrazek własnego autorstwa. Prezydent w ramach wdzięczności postanowił uścisnąć jej dłoń, przeprowadzić przez oddzielającą go od tłumu wstęgę i zrobić sobie z dziewczynką zdjęcie. Później, już w Dudabusie sfotografował się z prezentem.

 - Małej Dominice z Wodzisławia Śląskiego jeszcze raz dziękuję za piękny plakat, który przygotowała na spotkanie ze mną. Teraz ruszamy do Bytomia - czytamy na Twitterze Dudy.

Tego typu sytuacje zazwyczaj budzą mieszane uczucia. Dla zwolenników prezydenta gest dziewczynki odczytywany jest jako uroczy i bezinteresowny. Nie ma jednak wątpliwości, że uczennica bądź uczeń szkoły podstawowej nie wybiera sobie ulubionego polityka samodzielnie.

Andrzej Duda z prezentem

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie