wtv.pl
Andrzej Duda z małą Dominiką

Twitter/Romanczuk_Anna

Mała dziewczynka wyszła naprzód tłumu i wręczyła Dudzie prezent. Nagranie niespodziewanej reakcji prezydenta w sieci

29 Lutego 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Andrzej Duda nie próżnuje w walce o reelekcję. Jego kampania ruszyła pełną parą w połowie tego miesiąca. Po uroczystej konwencji, na której Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło go kandydatem w kolejnych wyborach prezydenckich, Duda ruszył w trasę. A w niej, jak to bywa, spotyka różnie nastawione do niego osoby.

Jakiś czas temu głośno zrobiło się o wizycie prezydenta w Łowiczu. W mieście przywitali go zarówno jego przeciwnicy, jak i sympatycy. Na tle drugiej z grup szczególnie wybił się jeden mężczyzna, ojciec piątki dzieci, który przecisnął się przez tłum by uścisnąć Dudzie rękę i podziękować za program 500 plus. Ze łzami w oczach tłumaczył, że dzięki świadczeniu mógł posłać swoją córkę na studia.

Dziś destynacją Dudabusa są Wodzisław Śląski, Bytom i Tarnowskie Góry. W pierwszej z miejscowości na prezydenta czekała miła niespodzianka.

Andrzej Duda dostał prezent

Mała dziewczynka o imieniu Dominika wręczyła prezydentowi plakat. Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane przez Annę Romańczuk, odpowiedzialną za social media Prawa i Sprawiedliwości.

Widać na nim jak Duda schyla się do dziewczynki, która wręcza mu obrazek własnego autorstwa. Prezydent w ramach wdzięczności postanowił uścisnąć jej dłoń, przeprowadzić przez oddzielającą go od tłumu wstęgę i zrobić sobie z dziewczynką zdjęcie. Później, już w Dudabusie sfotografował się z prezentem.

 - Małej Dominice z Wodzisławia Śląskiego jeszcze raz dziękuję za piękny plakat, który przygotowała na spotkanie ze mną. Teraz ruszamy do Bytomia - czytamy na Twitterze Dudy.

Tego typu sytuacje zazwyczaj budzą mieszane uczucia. Dla zwolenników prezydenta gest dziewczynki odczytywany jest jako uroczy i bezinteresowny. Nie ma jednak wątpliwości, że uczennica bądź uczeń szkoły podstawowej nie wybiera sobie ulubionego polityka samodzielnie.

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >