wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda przeprosił za "rodaków, którzy zachowali się podle". Mocne słowa prezydenta
Kamil Wrzesiński
Kamil Wrzesiński 19.03.2022 08:37

Andrzej Duda przeprosił za "rodaków, którzy zachowali się podle". Mocne słowa prezydenta

wtv
WTV.pl

Warto zauważyć, że Śląsk jest obecnie najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa regionem w Polsce. W związku z szybko rosnącą liczbą zarażonych mieszkańców, w internecie wylała się wobec nich fala hejtu. Oto przykłady negatywnych komentarzy, które w ostatnim czasie pojawiają się pod adresem Ślązaków: "Blokada Śląska. NATYCHMIAST (i bez ostrzeżenia, żeby nie rozpełzli się po Polsce jak ci z Lombardii we Włoszech, roznosząc zarazę)"; "Otoczyć Śląsk wojskowym kordonem sanitarnym i strzelać do próbujących ucieczki. Innego wyjścia nie ma”.

Andrzej Duda przeprasza za rodaków

W tej sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z Radiem Katowicem proszony był o odniesienie się do słów b. rektora Uniwersytetu Śląskiego, filozofa i literaturoznawcy prof. Tadeusza Sławka, który mówił o tym, że "nie ma wystarczających słów potępienia dla hejtu, jaki spotyka Śląsk w okresie pandemii".

- Jest nas 38 milionów. Zawsze patrzę na to w ten sposób, że niestety dramatyczne przypadki głupoty ludzkiej, chamstwa - przepraszam za to mocne słowo - czy zwykłej bezmyślności, jakiejś takiej podłości, po prostu zdarzają się. - ocenił Duda, cytowany przez onet.pl.

- Przepraszam jako prezydent Rzeczypospolitej za tych wszystkich naszych rodaków, którzy zachowali się w tym czasie nieodpowiedzialnie czy wręcz podle. Strasznie jest to dla mnie przykre - przyznał. I dodał: - Moja obecność na Śląsku w tych dniach - poza tym, że dałem wcześniej wyrazy solidarności ze Śląskiem, ze Ślązakami - to także wyraz mojego podkreślenia ważności Śląska dla nas.

Źródło: onet.pl

Tagi: Andrzej Duda
Powiązane