Andrzej Duda o fali hejtu. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Maja 2020

Andrzej Duda przeprosił za "rodaków, którzy zachowali się podle". Mocne słowa prezydenta

Andrzej Duda w mocnych słowach odniósł się do fali hejtu, która wylała się w ostatnim czasie w internecie wobec mieszkańców Śląska. "Przepraszam za rodaków, którzy w czasie epidemii zachowali się nieodpowiedzialnie czy podle", powiedział prezydent w rozmowie na antenie Radia Katowice.

Warto zauważyć, że Śląsk jest obecnie najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa regionem w Polsce. W związku z szybko rosnącą liczbą zarażonych mieszkańców, w internecie wylała się wobec nich fala hejtu. Oto przykłady negatywnych komentarzy, które w ostatnim czasie pojawiają się pod adresem Ślązaków: "Blokada Śląska. NATYCHMIAST (i bez ostrzeżenia, żeby nie rozpełzli się po Polsce jak ci z Lombardii we Włoszech, roznosząc zarazę)"; "Otoczyć Śląsk wojskowym kordonem sanitarnym i strzelać do próbujących ucieczki. Innego wyjścia nie ma”.

Kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek? Konferencja Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego została w ostatniej chwili odwołanaKiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek? Konferencja Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego została w ostatniej chwili odwołanaCzytaj dalej

Andrzej Duda przeprasza za rodaków

W tej sprawie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda. W rozmowie z Radiem Katowicem proszony był o odniesienie się do słów b. rektora Uniwersytetu Śląskiego, filozofa i literaturoznawcy prof. Tadeusza Sławka, który mówił o tym, że "nie ma wystarczających słów potępienia dla hejtu, jaki spotyka Śląsk w okresie pandemii".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dariusz Piontkowski niespodziewanie wbił szpilę rodzicom polskich uczniów. Powód może dziwić
2. Biedronka i Lidl mogą mieć powody do obaw. Konkurencja zmierza do topowej piątki, ma za plecami miliardowy budżet

- Jest nas 38 milionów. Zawsze patrzę na to w ten sposób, że niestety dramatyczne przypadki głupoty ludzkiej, chamstwa - przepraszam za to mocne słowo - czy zwykłej bezmyślności, jakiejś takiej podłości, po prostu zdarzają się. - ocenił Duda, cytowany przez onet.pl.

- Przepraszam jako prezydent Rzeczypospolitej za tych wszystkich naszych rodaków, którzy zachowali się w tym czasie nieodpowiedzialnie czy wręcz podle. Strasznie jest to dla mnie przykre - przyznał. I dodał: - Moja obecność na Śląsku w tych dniach - poza tym, że dałem wcześniej wyrazy solidarności ze Śląskiem, ze Ślązakami - to także wyraz mojego podkreślenia ważności Śląska dla nas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  2. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasne

Źródło: onet.pl