Andrzej Duda kontra wyborca. Rozgniewany emeryt podczas spotkania zadawał prezydentowi trudne pytania.. YouTube/godlo (screen)Źródło: YouTube/godlo (screen)
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Maja 2020

Andrzej Duda pokłócił się z wyborcą na bazarze. Internet okrąża nagranie, o którym prezydent wolałby nie myśleć

Andrzej Duda kontra wyborca. Emeryt, który pojawił się na spotkaniu prezydenta na bazarze w Garwolinie, nie krył swoich negatywnych emocji. Z żalem i gniewem zadawał prezydentowi trudne pytania. Rozmowa dotyczyła świadczeń pieniężnych. Takich sytuacji podczas spotkań z mieszkańcami miast w trakcie kampanii wyborczej Duda zapewne wolałby uniknąć, jak i nagrań z podobnych momentów, które później krążą po sieci.

Wybory prezydenckie 2020 przed nami, a obecnie trwa kampania wyborcza kandydatów. Wobec tego zabiegający o urząd głowy państwa, w związku ze stopniowym luzowaniem obostrzeń związanych z epidemią, coraz odważniej zaczynają swoją aktywność. Jednym z istotnych i ważnych działań kampanii jest bycie blisko obywateli i rozmowa z nimi. Kandydaci udają się zatem w Polskę, odwiedzając liczne wsie, miasta i miasteczka. Podczas spotkań z wyborcami dochodzi jednak często do nietypowych i nieprzyjemnych sytuacji. Tak było chociażby podczas spotkania Andrzeja Dudy na garwolińskim bazarze z mieszkańcami tego miasta. Doszło do konfrontacji prezydenta z pewnym rozgoryczonym emerytem. Sytuację opisuje m.in. Super Express.

Nowe ognisko koronawirusa w centrum Polski. Trwa ewakuacja szpitala, zakażonych już 60 osóbNowe ognisko koronawirusa w centrum Polski. Trwa ewakuacja szpitala, zakażonych już 60 osóbCzytaj dalej

Andrzej Duda kontra emerytowany wyborca. "Po co żeście dali, jak to zabrali?"

Obecny prezydent, a jednocześnie kandydat w wyborach z ramienia PiS, w ramach kampanii wyborczej postanowił w sobotę odwiedzić Garwolin na Mazowszu. Zawitał na tamtejszym bazarze. W pewnym momencie doszło do konfrontacji z pewnym starszym panem, który był wyraźnie niezadowolony z działań rządu i samego prezydenta. Nie krył swoich negatywnych emocji i żalu. Andrzej Duda sprytnie się z tego wywinął, tłumacząć starszemu panu, że nie ma racji i jest w błędzie. Wykorzystał przy tym także okazję, żeby się pochwalić tym, co dla nas robi. Senior był jednak wyraźnie niepocieszony i nie chciał uwierzyć w słowa Dudy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Można składać wnioski o dwa nowe zasiłki. Zyskać może bardzo wiele osób
2. Bulwersujące praktyki sieci aptek w Polsce. Właśnie wyszło na jaw, jak chciały zarobić na pandemii

Atmosfera podczas sobotniej wizyty Dudy na bazarze w Garwolinie, patrząc po zdjęciach, wygląda na sympatyczną, a samo spotkanie na bardzo udane i sielskie. Prezydent zdecydował się nawet kupić warzywa i owoce od lokalnych sprzedawców. Wszystko przebiegało pomyślnie, aż do pewnego momentu, kiedy to podszedł do niego wspomniany wcześniej starszy pan. Do sieci trafiło nawet nagranie z tej niezręcznej i mało komfortowej dla prezydenta sytuacji. Widać na nim przebieg rozmowy Dudy z emerytem. Najciekawsza była wymiana zdań dotycząca 13. emerytur. - Daliście emerytom 13-stki po 900 zł, a zabraliście mi 1200 zł mi za śmieci. Po co żeście dali, jak to zabrali? - pytał mocno wkurzony starszy pan. Duda w trudnej sytuacji nie odpuścił. - 13-stkę pan dostał ode mnie i od rządu, a cena śmieci, to jest samorządu - wskazał emerytowi. Starszy pan jednak nie takiej odpowiedzi się spodziewał i próbował dalej dyskotować, jednak prezydent nie miał zamiaru poświęcać mu więcej uwagi. W pewnym momencie filmik się urywa.

Nagranie z konfrontacji Andrzeja Dudy z emerytem tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  2. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Nowe, żółte alarmy dla ośmiu województw. Może zrobić się bardzo niebezpiecznie, ostrzega IMGW
  6. Wygląda jak śmieć, ale jest bardzo niebezpieczny. Nie dotykaj i ostrzegaj innych

Źródło: YouTube / Super Express