wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sytuacja Andrzeja Dudy się pogarsza. Ważne zmiany w najnowszym sondażu, zyskuje inny kandydat

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Andrzej Duda jeszcze przed kilkoma tygodniami wydawał się murowanym kandydatem do pewnego zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Najnowsze sondaże pokazują jednak, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości traci poparcie.

Parcie obozu rządzącego do wyborów z perspektywy czasu wydaje się logicznym posunięciem. Przesunięcie głosowania z całą pewnością nie pomogło bowiem kandydatowi PiS-u. Z każdym kolejnym badaniem obecnie urzędujący prezydent zdaje się tracić poparcie społeczeństwa.

Z najnowszych sondaży wynika, że Duda może obecnie liczyć na około 43 proc. głosów wyborców.

Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski?

43,2 proc. – na takie poparcie według badania IBRiS przeprowadzonego dla Onet.pl może obecnie liczyć ubiegający się o reelekcję prezydent, podaje portal gazeta.pl. Oznacza to, że bylibyśmy świadkami drugiej tury, w której Duda najprawdopodobniej zmierzyłby się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowskim. Chęć zagłosowania na niego wykazuje około 16 proc. badanych.

Najwięcej na decyzji PO o wycofaniu z wyścigu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zdaje się tracić Szymon Hołownia. Piastujący dotychczas drugie miejsce w zestawieniu niezależny kandydat z wynikiem tuż poniżej 10 proc. znajduje się obecnie na trzecim stopniu podium.

Co ciekawe, z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę wynika, że wyraźne tendencją spadkową Dudy dostrzega również jego sztab. Spadek poparcia mają obrazować również wewnętrzne sondaże.

Według wszelkich przesłanek na tę chwilę czekałby nas zatem pojedynek między Dudą a Trzaskowskim. – Wtedy druga tura i jej rozstrzygnięcie pozostaje sprawą otwartą. Będzie to głosowanie za PiS-em, czyli urzędującym prezydentem i przeciwko PiS-owi – wskazuje polityk ze sztabu prezydenta, do którego dotarło WP.

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że w drugiej turze Duda mógłby liczyć na 53 proc. głosów. Jak podaje RMF FM, Rafała Trzaskowskiego wskazało 47 proc. badanych. Różnica jest więc niewielka.

Źródła: gazeta.pl / wp.pl / rmf24.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >