Andrzej Duda. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Maja 2020

Sytuacja Andrzeja Dudy się pogarsza. Ważne zmiany w najnowszym sondażu, zyskuje inny kandydat

Andrzej Duda jeszcze przed kilkoma tygodniami wydawał się murowanym kandydatem do pewnego zwycięstwa już w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Najnowsze sondaże pokazują jednak, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości traci poparcie.

Parcie obozu rządzącego do wyborów z perspektywy czasu wydaje się logicznym posunięciem. Przesunięcie głosowania z całą pewnością nie pomogło bowiem kandydatowi PiS-u. Z każdym kolejnym badaniem obecnie urzędujący prezydent zdaje się tracić poparcie społeczeństwa.

Z najnowszych sondaży wynika, że Duda może obecnie liczyć na około 43 proc. głosów wyborców.

Danuta Holecka Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicęCzytaj dalej

Andrzej Duda kontra Rafał Trzaskowski?

43,2 proc. – na takie poparcie według badania IBRiS przeprowadzonego dla Onet.pl może obecnie liczyć ubiegający się o reelekcję prezydent, podaje portal gazeta.pl. Oznacza to, że bylibyśmy świadkami drugiej tury, w której Duda najprawdopodobniej zmierzyłby się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowskim. Chęć zagłosowania na niego wykazuje około 16 proc. badanych.

Najwięcej na decyzji PO o wycofaniu z wyścigu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zdaje się tracić Szymon Hołownia. Piastujący dotychczas drugie miejsce w zestawieniu niezależny kandydat z wynikiem tuż poniżej 10 proc. znajduje się obecnie na trzecim stopniu podium.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Co ciekawe, z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę wynika, że wyraźne tendencją spadkową Dudy dostrzega również jego sztab. Spadek poparcia mają obrazować również wewnętrzne sondaże.

Według wszelkich przesłanek na tę chwilę czekałby nas zatem pojedynek między Dudą a Trzaskowskim. – Wtedy druga tura i jej rozstrzygnięcie pozostaje sprawą otwartą. Będzie to głosowanie za PiS-em, czyli urzędującym prezydentem i przeciwko PiS-owi – wskazuje polityk ze sztabu prezydenta, do którego dotarło WP.

Z sondażu Pollster dla "Super Expressu" wynika, że w drugiej turze Duda mógłby liczyć na 53 proc. głosów. Jak podaje RMF FM, Rafała Trzaskowskiego wskazało 47 proc. badanych. Różnica jest więc niewielka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Trump ponownie krytykuje WHO. USA może odciąć się od organizacji
  2. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
  3. LOT wznowi częściowo loty pasażerskie. Wracamy do normalności?
  4. Najnowsze stanowisko MSZ i straży granicznej. Kiedy możemy podróżować, bez obowiązkowej kwarantanny?
  5. Lech Wałęsa skorzystał z pierwszych godzin odmrożenia części usług. Pokazał prywatne zdjęcia
  6. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce

Źródła: gazeta.pl / wp.pl / rmf24.pl